Anadolu Ajansı 100'e merdiven dayadı

Türkiye merkezli uluslararası bir haber ajansı olarak 13 dilde yayın yapan, 93 ülkede 6 binden fazla aboneye hizmet veren, 100 ülkede temsilcisi bulunan, günlük bin 600 haber, 2 bin 300 fotoğraf, 400 video yayınlayan, 15 canlı yayın yapan güvenilir haberin kaynağı Anadolu Ajansı 100'e merdiven dayadı.

Anadolu Ajansı 100'e merdiven dayadı

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Ramazan Demir, Anadolu Ajansı'nın (AA) 99'uncu kuruluş yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

BGC Başkanı Ramazan Demir, yaptığı açıklamada, AA'nın, kurulduğu 6 Nisan 1920'den bu yana güvenilir, tarafsız, hızlı ve kaliteli habercilik yaptığını söyledi.

Milli Mücadele ve Kurtuluş Savaşı'nın her aşamasına tanıklık eden AA'nın, üstlendiği önemli misyonu yerine getirdiğini dile getiren Demir, Anadolu Ajansı'nın 99 yıldır Türkiye'nin sesini dünyaya duyurmakla kalmayıp son dönemlerde gerçekleştirdiği atılımlarla dünyanın birçok noktasından yaptığı haberleri 13 dildeki yayınıyla 93 ülkeye yayarak ülkemiz adına üstlendiği tarihi misyonu başarıyla sürdürdüğünü kaydetti.

Demir'in mesajı şöyle: 

"Ülkemiz gözbebeği kurumlarının başında gelen Anadolu Ajansı meslektaşlarımıza yönelik eğitim faaliyetleri ve yayınlarıyla aynı zamanda bir okul vazifesi görüyor. 

Kaliteli haber anlayışı çerçevesinde donanımı yüksek gazetecileri istihdam etmeye özen göstererek hem medye kuruluşlarının, hem halkımızın doğru ve hızlı bilgiye ulaşma noktasındaki kaynakların başında geliyor. 

Anadolu medyasının da gurur kaynağı olan AA'nın kuruluşunun 99. yıl dönümünü kutluyor, başta AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı olmak üzere tüm çalışanlarının başarıların devamını diliyorum." 

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2019, 19:50

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228