Demir'i hayrete düşüren suç duyurusu

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, hakkında suç duyurusunda bulunulmasından GURUR duyduğunu söyledi.

Demir'i hayrete düşüren suç duyurusu

Bandırma'da hunharca bir saldırı sonucu öldürülen gazeteci Cihan Hayırsevener cinayeti davasıyla ilgili haberlerin, "kamuoyunu yanıltmaya ve yargıyı etkilemeye" yönelik olarak değerlendirilmesi üzerine Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Ramazan Demir açıklama yaptı.

BGC Başkanı Ramazan Demir, genel müdürlüğü görevini yürüttüğü www.ajans.10.com haber portalında yayımlanan bir haber üzerine hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu bir gazete haberinden öğrendiğinde hayretler içerisinde kaldığını bildirdi.

Demir, şunları söyledi:

"Haber www.ajans10.com'da yayımlanmıştır. Sözkonusu haber portalıyla Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti'nin tüzel kişliğiyle herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.

Dolayısıyla Cemiyet başkanlığı sıfatım kullanılarak hakkımda, 'belli kişi ve kurumları hedef gösteren yayınlar yaptığımın, yargıyı etkilemeye çalıştığımın' iddia edilmesi karşısında hayretler içerisinde kaldım.

Şunu belirtmek isterim ki, ajans10.com'un yayınladığı haberin altına bende imzamı atarım.

Şahsımı ve temsil ettiğim kurumu hedef alan ithamın, Bandırma'da belli bir grubun hakim olduğu, başkanlığını ise, bu grup bünyesindeki ismin yürüttüğü Güney Marmara Gazeteciler Derneği başkanı sıfatını taşıyan Engin Arıcan adındaki kişi tarafından yapıldığını öğrendiğimde doğal karşıladım.

Çünkü, hem şahsım adına, hem de Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti adına öldürülen bir meslektaşımızla ilgili açılan davanın takipçisiyim.

Engin Arıcan adlı kişi, bu davanın sanığıdır.

Öldürülen ise, bir gazetecidir. Meslektaşımızdır.

Basın Meslek İlkeleri'ni benimseyen her gazeteci bu davanın tarafı olmalıdır.

Hunharca işlenen cinayetin sorumluları her kimse ortaya çıkarılmalı ve bağımsız Türk Mahkemelerinde hesabını vermelidir.

Dolayısıyla şahsıma ve başkanlığını yürütmekten onur duyduğum Cemiyetimize yönelik ifadeler kullanılması, ithamlarda bulunulması ve kamuoyunu yanıltma adına çaba gösterilmesini bazı çevrelerin suçluluk psikolojisiyle yürüttüğü nafile çabalar olarak görmekteyim.

Altını çizerek vurgulamak isterim ki, öldürülen bir meslektaşımızla ilgili davanın takipçisi olduğum için hakkımda suç duyurusu bulunulması şahsım adıma şeref madalyası anlamı taşımaktadır.

Aynı zamanda Cemiyetimizin Disiplin Kurulu başkanı olan Cihan Hayırsevener'in öldürülmesiyle ilgili davada gazeteci kimliği taşıyan isimlerin sanık olarak bulunmasından ZÜL duyuyor, böyle bir davanın takipsi olmaktan şahsım ve temsil ettiğim kurum adına gurur duyduğumu paylaşmak isterim.."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228