Yazılı Basında dijital medyaya karşı ilk ciddi kayıp!

Yazılı basında giderek artan maliyetler ve teknoloji dünyasında hemen her gün yaşanan gelişmeler karşısında ayakta kalmakta zorlanan yerel basında yaprak dökümü sürüyor.

Yazılı Basında dijital medyaya karşı ilk ciddi kayıp!

Balıkesir'de bu kez yayınını 52 yıldır aralıksız sürdüren YENİ HABER gazetesi 1 Temmuz 2019 tarih ve 15 bin 613 nolu nüshasıyla yayın hayatını sonlandırdı.


YENİ HABER'in 17 Ocak 1968 tarihli ilk sayısı

YENİ HABER, gazeteci-yazar merhum Ekrem Balıbek tarafından 17 Ocak 1968 tarihinde yayım hayatına sokulmuştu.
Balıbek'in 4 Şubat 2011'de vefatından sonra gazetenin sahipliğini üstlenen oğlu A. Esen Balıbek, 'Hoşçakalın' başlığı altındaki yazısında, YENİ HABER'in yayın hayatını niçin sonlandırdıklarını anlattı.

BURAYA KADAR...
"Yoruldum. Hiç bir şey beni bu kadar yormadı." ifadesini kullanan Esen Balıbek, yazısının bir bölümünde şu çarpıcı tespiti yaptı: 
"Gazetecilik adı altında ulusal ve yerel basında, yalan söyleyen, ucuza satılan, şantaj yapan, yardım alan hiçbiri yormadı beni, yoramazdı da.
Yeni Haber dışında biri ikisi hariç neredeyse tamamı diyebileceğim, hiç bir şeyi paylaşamadığım ve ulaşamadığım, adına devletin gazete dediği yayın organlarıyla, bir görüldüğünü yaşamak yordu.
Biliyorum bir kısmı Yeni Haber’in sahadan çekilmesine avuç ovuşturacak. Pastadan alacakları pay bizim çekilmemizden sonra artacak elbette. Yani onlara giderayak iyilik yapıyoruz böylece. Ama olsun.
Buraya kadar."
....

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2019, 19:41

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228