Balıkesir'de termal ve sağlık turizmi zirvesi için geri sayım

'Tarımın ve Hayvancılığın Başkenti" ünvanından sonra gelecekte "Termal Turizm Başkenti" olmayı hedefleyen Balıkesir, ev sahipliği yapacağı Uluslararası organizasyonda Edremit körfeziyle Gönen ve Sındırgı'daki termal kaynakları dünya yatırımcılarına göstermeye hazırlanıyor.

Balıkesir'de termal ve sağlık turizmi zirvesi için geri sayım

Balıkesir'in termal ve sağlık turizmi potansileyinin uluslararası alanda tanıtılmasının amaçlandığı "Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesi"nin döndürcüsü 24-29 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

Balıkesir Valiliği ile Büyükşehir Belediyesi'nin himayelerinde, Türkiye Salğık Turizmini Geliştirme Konseyi işbirliğiyle düzenlenen zirvenin ana orurumu 27 Eylül'de.

Edremit Güre'de bulunan Adrina Termal Otel'deki zirve Balıkesir termal ve sağlık kaynaklarının tanıtımıyla başlayacak. Ardından destinasyon tanıtım, konaklama ve yatırım olanakları sunumları gerçekleşecek.


55 ÜLKEDEN 250 ALIM HEYETİ
Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Derneği Kurucu Başkanı Emin Çakmak, organizasyonla ilgili yaptığı açıklamada; "Bu yıl 4.Uluslararası Termal ve Sağlık Turizm zirvemizi Balıkesi ilimizde 25-29 Eylül 2019 tarihlerinde 55 ülkeden 250 alım heyeti, 55 basın ve medya mensubu yanı sıra 81 ilimizden 250 yakın TÜRSAB üyesi Seyahat acentası katılacak" dedi.

Yerli ve yabancı çok sayıda yatırımcının katılması seklenen zirvede ayrıca, sağlık programlarının aranılan hekimi Ender Saraç da konuşma yapacak.
 

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2019, 19:39

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228