Balıkesir sağlığında 'Yılmaz' devrimi!

Milletvekili Ayşe Akbaş'ı ağırlayan yeni Sağlık Müdürü Hasan Yılmaz, hedeflerini tek tek anlatıp iddialı konuştu.

Balıkesir sağlığında 'Yılmaz' devrimi!

Balıkesir Sağlık Müdürü Hasan Yılmaz, ''Balıkesir'i kesintisiz tv sağlıkta dünya standartlarına taşıyacağız."dedi. 
Balıkesir AK Parti Milletvekili Ayşe Akbaş, kısa süre önce canlı tv izleme Balıkesir'de göreve başlayan İl Sağlık Müdürü Hasan Yılmaz'ı makamında ziyaret etti. 
Yılmaz, ziyaret sırasında hd tv izle gazetecilere yaptığı açıklamada, Balıkesir'in sağlık alanında iddialı bir il olacağını söyledi.
Yılmaz, şöyle konuştu:  
''Balıkesir'i kendi ilimiz olarak kabul ediyoruz, 'Balıkesirliyiz' diyoruz. Balıkesir'i sağlıkta dünya standartlarına getireceğiz. İddialıyız. Balıkesir'in insanı çok sıcak, siyasetin Balıkesir'e hizmetleri yadsınamaz. Balıkesir'de aile hekimliğine geçiş öncesinde görev aldım. Geçiş evrelerinde bazı sıkıntılar olabilir. Halkın da bir alışma süreci olacaktır.''

Bandırma'da yarın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açılacak olan Bandırma Devlet Hastanesi'ne de değinen Yılmaz, şöyle devam etti:  

''Bandırma il büyüklüğünde bir ilçe. İki eski hastane birleştirilmiş, ancak nitelikli odası çok az. Yeni yapılan hastane ise banyoları, tuvaletleri olan özel hastane statüsünde bir yer. 'Bandırma Devlet Hastanesi Balıkesir'in en iyi hastanesi olacak' diyebilirim.

Ayrıca, Balıkesir'de 200 dönüm yer bakıyoruz. Bin yataklı bir hastane Sağlık Bakanlığı tarafından planlanıyor. Belki araştırma hastanesi olacak, ama bir yer bulunacak ve çalışmalara başlanacak.

Yine Sağlık İl Müdürlüğü binası da yapılması için çalışmalar sürüyor. Her şeyden önce şu var; sağlıkta dönüşümde en önemli değişim, kafaların değişimidir. Biz iddialıyız, uğraşırız, çalışırız. Allah vermezse de bir şey diyemem.'' 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228