Müdür istifası cebinde geldi!

Balıkesir'in yeni sağlık müdürü Dr. Hasan Yılmaz, "İşimi yapamazsan, anında koltuğu boşaltırım" diyerek alışık olmadığımız bir bürokrat izlenimi verdi.

Müdür istifası cebinde geldi!

BALIKESİR'de, uzun yıllardır yerinde saymak bir yana geri vitese takan sağlık teşkilatındaki sağlıksız yapılanma Çalışkan'ın görevden alınmasıyla nihayet son buldu.

Sağlık Teşkilatı, "sağlıklı yapılanma" adına ilk adımını attı. Üçlü kararname ile İl Sağlık Müdürlüğü'ne atanan Dr. Hasan Yılmaz, işbaşı yaptı. Yılmaz; "İş yapmaya geldim. Yapamıyacağımı anladığım gün, koltuğu boşaltırım" dedi.

Uzun yıllardır müdürlük koltuğunda oturmasına karşın geçen süreçte Balıkesir ili adına kazanç sayılabilecek tek bir icraatı bulunmayan Dr. Mehmet Çalışkan'ın görevden alınarak yerine genç ve dinamik bir isim olan Dr. Hasan Yılmaz'ın atanması sağlık alanında yeni atılım beklentisi içerisinde olan kent insanını umutlandırdı.

Çünkü, 8 yıldır iktidarda bulunan Ak Parti döneminde her il sağlık alanında önemli yatırımlar kazandı. İllerin tamamına yakınına yeni hastane binaları yapıldı. Mevcut hastanelere yeni üniteler kazandırıldı. Araç-gereç konusundaki eksiklikleri giderildi.

SAĞLIK'TA YENİ DÖNEM BAŞLADI

Nevşehir'de görev yaparken Balıkesir'e atanan Dr. Yılmaz, hafta sonunda kentimize geldi ve Pazartesi günü de "Bismillah" diyerek göreve başladı.

Dr. Yılmaz, göreve başlamadan önce geniş bir araştırma yaparak artı ve eksilerini kafasında şekillendirdiği Balıkesir'in sağlık yapısıyla ilgili teşkilattaki müdür yardımcıları ve şube müdürleriyle yaptığı toplantıda bilgi aldı.

Teşkilatın üst düzey yöneticilerine "Hepimiz bir ekibin parçalarıyız. Başarılı olmak için öncelikle tüm ekip elemanları arasında hedef birliği sağlayacağız. Planlı ve disiplinli hareket ederek vatandaşlarımızın sağlık teşkilatından beklentilerine karşılık vereceğiz." diyen Dr. Yılmaz, gerçekleştirmek istediği hedeflerini anlattı.

BÖYLE BÜROKRATA CAN KURBAN

"Hoşgeldiniz" ziyaretinde bulunarak görevinde başarılar dilediğimiz Dr. Yılmaz; www.ajans10.com muhabirine; "İşimi yapacağım. Yapamazsam da, koltuğu boşu boşuna işgal etmez, çeker giderim" diyerek yıllardır özlemini çektiğimiz bürokrat izlenimini verdi.

Balıkesir ilinin çiçeği burnundaki il sağlık müdürü Dr. Hasan Yılmaz, geniş bir coğrafya yanında her ile nasip olmayacak güzelliklere sahip Balıkesir'in sağlık alanında hakkettiği hizmetleri alabilmesi noktasında gece-gündüz çalışacağını söyledi.

BALIKESİR'E YENİ HASTANE MÜJDESİ

Yılmaz, Balıkesir'e gelmeden önce bazı araştırmalar yaptığını ve eksikliklerin neler olduğu konusunda fikir sahibi olduğunu ifade etti. "Balıkesir'in hizmetkarıyım" diyen 42 yaşındaki Dr. Yılmaz, daha önce programda olmasına karşılık her hangi bir adımın atılmadığı 500 yataklı yeni hastane binasının temelini Nisan ayı içerisinde atmayı hedeflediklerini kaydetti.

Sağlık Müdürü Hasan Yılmaz, Alplerden sonra dünyanın ikinci büyük oksijen deposu olarak bilinen Kazdağları'nın sağlık turizmine kazandırılması noktasında da yabancı yatırımcılar ile temasa geçeceklerini bildirdi. Yılmaz, bu konuda bazı girişimcilerin taleplerinin bulunduğunu da özlerine ekledi.

Dr. Hasan YILMAZ kimdir?
1968 İstanbul doğumlu. Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1993 yılında mezun oldu. Göreve Temmuz 1993’te Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde başladı. 11 Ekim 1993 tarihinde Zara ilçesine bağlı Şerefiye Sağlık Ocağı’na naklen tayin oldu. 31 Mayıs 1994 tarihinde Zara İlçesi Sağlık Grup Başkanlığı oldu. Bu görevi yürütmekte iken 03 Nisan 1995 tarihinde Zara Devlet Hastanesi Başhekimi olarak atandı. 21.03.2000 tarihinde vatani görevini yapmak üzere yürütmekte olduğu görevlerden ayrıldı. Aynı yerde tekrar 27 Haziran 2003 ile 09 Temmuz 2009 tarihleri arasında Sağlık Grup Başkanlığı ve Başhekimlik görevi yaptı. Bu görevleri yürütürken, 09 Temmuz 2009 tarihinde 1.Derece Kadrolu İl Sağlık Müdürü olarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 88. maddesinin 547 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile atandığı Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü görevine başladı.
Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nün 31.05.2010 tarih ve 144136 sayılı yazısı ekindeki 2010/332 sayılı kararname-üçlü kararname ile de aynı yerde Asil Müdürlüğe atandı. 28 Ağustos 2010 tarihinde üçlü Kararname ile Balıkesir il Sağlık Müdürlüğü’ne atandı.
2007 yılında Sağlık İdaresi Yüksek Lisansını tamamladı. 2006–2008 tarihleri arasında Sivas – Yozgat – Erzincan Tabip Odası Genel Sekreterliği, 2008–2009 yılarında Sivas – Erzincan Tabip Odası Başkanlığı yaptı.
Evli ve 2 çocuk babası olup eşi ev hanımıdır.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner151

banner215