Üniversite Acil Servisiyle Yoğun Bakıma sessiz açılış

Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde yıllar sonra devreye giren Acil Servis ve Yoğun Bakım Ünitesi sessiz programla şehir protokolüne tanıtıldı.

Üniversite Acil Servisiyle Yoğun Bakıma sessiz açılış

Balıkesir Üniversitesi (BAUN) Tıp Fakültesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi "Acil Servis" ve "Yoğun Bakım Ünitesi" şehir protokolünün katıldığı sade bir törenle açıldı. Böylece yılların ayıbı temizlenmiş oldu. Şimdiki hedef en az 400 yataklı yeni bir hastane binası yapmak. Bununla ilgili yıllardır rafta duran projenin hayata geçirilmesi yolunda milletvekillerine görev düşüyor!

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, geçtiğimiz günlerde hizmete sunulan Acil Servis ile Yoğun Bakım Ünitesi hakkında şehir protokolünü bilgilendirme amaçlı program düzenledi.

Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ali Engni Ulusal ile birlikte protokolü bilgilendiren Rektör Kuş, şunları söyledi:

 "Tıp Fakültemizin acil servisini 1 Şubat itibariyle açtık. Aynı gün yoğun bakım ünitemizde hasta kabulüne başladık. Kendimize bir süre belirledik, bu sürede bir aksilikle karşılaşır mıyız diye. Herhangi bir aksilik olmadı.

Şuan acilde 6 hekim, 4 pratisyen hekimimiz ve yardımcı destek personelimiz var. Şu anda yeteri sayıda acilde hekimimiz çalışıyor. Acilin açılması bizim için çok önemli bir konuydu ve büyük bir eksiklikti. Bu eksikliği ortadan kaldırdık. Şehir merkezinde bir vaka olsa 112 elbette onu buraya getirmeyecek ama acilimizin açılması şu yönden önemlidir.

Şehir ve Balıkesir Devlet Hastanesinde sağlık hizmeti gören hastalar 3. Basamak bir sağlık hizmeti almak istediklerinde, üniversiteye sevki gerektiğinde daha çok çevre illere Uludağ, Ege ve 9 Eylül'e gidiyordu. Biz bu acili açarak hasta kabulü gerçekleştirmiş ve sevki minimuma düşürmüş olacağız. Bugünde bir açılış programı düzenledik. Acilin açılışında büyük emekleri ve destekleri olan valimiz, milletvekillerimize ayrıca şükranlarımı sunuyorum."

BİR VE BERABER OLALIM

Vali Ersin Yazıcı ise, "Araştırma hastanesi acil servisi bütün personelleri gönülleri ile önce işe başladılar. Gönlümüzü ve kalbimizi de işin içine katmalıyız. Hem başhekimimiz hem de rektörümüz bu işe çok istekliydi. Biz de destek olmaya çalıştık.

 

Kurumlar bir ve beraber olduğu zaman güzel sonuçlar ortaya çıkacak. İnanıyoruz ki biz çok daha iyi ve çok daha büyük bir sonuca doğru ilerleyeceğiz. Bu güzel bir başlangıç sağ olun ellerinize sağlık. İnşallah hastanemizde büyüyecek gerçekten Balıkesir'e yakışır bir hastaneye burası dönüşecek."şeklinde konuştu.

Düzenlenen programa katılan Vali Ersin Yazıcı yanında Balıkesir Milletvekilleri Adil Çelik, Belgin Uygur, Yavuz Subaşı, Pakize Mutlu Aydemir, Fikret Şahin, Bigadiç Kaymakamı Altuğ Çağlar, Kepsut Kaymakamı Murat Atıcı, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kınay ve protokol üyeleri bölümleri gezerek Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş'tan bilgiler aldı.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2019, 21:17

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228