Yağcıbedirli, mehteranlı temel atma

Balıkesir'in Sındırgı ilçesine "sağlıkta dönüşüm projesi" kapsamında kazandırılacak yeni hastane binasının temeli görkemli bir törenle atıldı.

Yağcıbedirli, mehteranlı temel atma

Sındırgı ilçesinde 21,8 milyon TL'ye ihalesi yapılan 40 yataklı hastane binasının temeli atıldı.

Sındırgı'da temeli atılan 3 bin 500 metrekarelik kapalı alana sahip yeni hastane binası toplam 12 bin 332 metrekarelik alanda hizmet verecek. 500 gün içerisinde tamamlanacak hastane binası doktor sorununu da ortadan kaldıracak.

Artırılabilir yatak kapasiteli yeni bina ile hastane statüsünün değişmesiyle birlikte uzman doktor sayısında da artış olacak.

Hastane binasının temel atma töreninde konuşan Balıkesir İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Necati Kelemençe, "Kahraman Sındırgı'mıza sağlıkta dönüşüm projesi kapsamında kazandırılacak yeni hastane binası hayırlı olsun. Eski hastane binasının yatak kapasitesi ve imkânları yetersiz kalmaktaydı. Artık vatandaşlarımız tam teşekküllü olarak yapılacak yeni hastanede hizmet alacak." dedi.

Vali Ersin Yazıcı ise, törende yaptığı konuşmada, sağlık yatırımları ve hizmetlerin iyileştirilmesi konusundaki çalışmaların devam ettiğini söyledi.

ÇOK DAHA GÜZEL, ÇOK DAHA SAĞLIKLI, ÇOK DAHA MUTLU

Sağlık alanının en temel ve en önemli hizmet alanı olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Bugün burada Sındırgı Devlet Hastanemizin yeni hizmet binasının temel atma töreninde sizlerle bir arada olmanın heyecanını ve memnuniyetini yaşıyorum. Vatandaşlarımıza, her alanda olduğu gibi sağlık alanında da en iyi hizmeti sunmak için gerekli yatırımları, devletimizin desteği ile gerçekleştirmeye devam ediyoruz. İnşallah Sındırgı Devlet Hastanesindeki hizmetlerin çok daha güzel, çok daha mutlu, çok daha sağlıklı bir şekilde yapılacağına inanıyoruz. Temelini atacağımız 40 yataklı Sındırgı İlçe Devlet Hastanesi'nin vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." dedi.

SAĞLIK MERKEZLERİ YENİLENİYOR

Kenti bir sağlık merkezi haline getireceklerini belirten Vali Yazıcı, "Özellikle doktorlarımızdan, sağlık çalışanlarımızdan istirhamım vatandaşlarımıza yardımcı olmaları. Güler yüzlü olmaları ve dertlerine, problemlerine çözüm olmaları. Bizler ne olursa olsun her zaman vatandaşlarımızın, sağlık çalışanlarımızın yanındayız." diye konuştu.

Törene Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, Sındırgı Kaymakam V. Samet Öztürk, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Uygur, İl Sağlık Müdürü Necati Kelemençe, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2018, 15:26

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228