Yüz’üncü yaşın kutlu olsun Müzeyyen Abla

Kerki ve Solfej'in düzenlediği ‘Müzeyyen’ müzikali, Bodrum Antik Tiyatroda sahnelendi. Seyirci ile buluştuğu her yerde büyük beğeni toplayan ‘Müzeyyen’  izleyicilerden de tam not almayı başardı.

Yüz’üncü yaşın kutlu olsun Müzeyyen Abla

Ünlü sanatçı Şevval Sam'ın sahnelediği, Türk müziğinin efsane sesi Müzeyyen Senar’ın hayatından önemli kesitlerin ve iz bırakan şarkıların yer aldığı ‘Müzeyyen’ müzikali, önceki gece Bodrum Antik Tiyatroda sahnelendi.

Müzeyyen Senar’ın kızım dediği Şevval Sam tarafından sahnelenen müzikli gösteri, seyirciden tam not aldı. Müzeyyen Senar’ın Bursa’dan İstanbul’a gelişi, Atatürk’ün önünde ilk kez şarkı söyleyişi gibi önemli anılarının sahnelendiği yaklaşık iki saat süren müzikalde, sanatçının anneliği, aşkları, hüzünleri ve mutluluklarına dair kesitlerde seyirciyle paylaşıldı.Sam kendisini dinlemeye gelenler arasında bulunan engelli müzikseverlerin yanlarına gidip ellerini sıkmayı ihmal etmedi.

“Yüz’üncü yaşın kutlu olsun Müzeyyen Abla”

Konserin sonlarına doğru Senar’ın yüz’üncü yaşını kutlayan Şevval Sam, “Onun adı Müzeyyen, o ölecek değil ya biz ağladığımızda, her aşık olduğumuzda bir daha doğacak”dedi.

Bodrum Seyircisine büyük sürpriz

Gösterinin sonunda seyirciler için çok özel bir sürpriz hazırlayan, ‘Müzeyyen’ ekibi, duayen sanatçının biricik kızı Feraye Işıl’ı sahneye davet etti. Sahnede Müzeyyen Senar’ın ‘Feraye’ şarkısını seslendiren Işıl, seyirciden büyük alkış aldı. ‘Müzeyyen’ müzikalinin açık hava gösterimine pek çok ünlü isim katıldı. Müzikali izlemeye gelenler arasında cemiyet ve sanat hayatının tanınan simalarından Ayşegül-Ömer Dinçkök, Ertuğrul-Fatoş Hataylı, Nesrin Eğlik, Canan İmer, Ali Poyrazoğlu, Güneri Civaoğlu gibi isimlerde yer aldı.

Figen Şakacı’nın yazdığı, Engin Alkan’ın yönettiği, Fahrettin Yarkın’ın sanat direktörlüğünü, Cem Yılmazer’in sahne dekor tasarımını ve Esra Başıbüyük’ün kostüm tasarımını üstlendiği müzikalde, Şevval Sam’a daha önce Müzeyyen Senar ile birlikte çalışan usta müzisyenler; Serdar Kaşıkçılar, İsmail Topyanak, Mustafa Taşpınarlı, Sezgin Sezer ve Fahrettin Yanar eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2018, 16:58

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228