50 YIL SONRASINI DÜŞÜNÜYORUZ

Ak Parti İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenleyen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Uğur, büyüyen Türkiye ile birlikte Balıkesir'i de büyütmek istediklerini söyledi

50 YIL SONRASINI DÜŞÜNÜYORUZ
 Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Uğur, Ak Parti olarak hedeflerinin, büyüyen Türkiye ile birlikte Balıkesir'i de büyütmek olduğunu söyledi. "Biz kendimizi değil, Balıkesir'i büyütmeye çalışıyoruz" diyen Uğur, "Bunun için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Balıkesir'in bugününü değil 50 yıl sonrasını düşünüyoruz. Ak Parti'nin Balıkesir'de yaptığı hizmetlerden dolayı cazibe bölgesi haline geldi. Türkiye büyürken Balıkesir'imiz de büyüsün metropol kent haline gelsin istiyoruz" dedi. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Edip Uğur, partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısıyla Balıkesir'e yapılan yatırımlarla ilgili bilgi verdi. Balıkesir'i otobanları, yeni yol yatırımlarıyla ülkenin en önemli kavşak noktalarıyla kesişen metropol il haline getireceklerini söyledi. Toplantıya İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı Ramazan Bahçavan, İl Başkanı Mahmut Poyrazlı, İl Teşkilat Başkanı Baki Yarımdağ, Merkez İlçe Başkanı Recep Şeker, İl Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Okur, Gençlik Kolları Başkanı Zafer Dağarcıklıoğlu ile diğer partililer katıldı.

"BÜYÜKŞEHİR İLE HİZMETLER İNSANIMIZA DAHA KOLAY GELECEK"
Ak Parti olarak hedeflerinin, büyüyen Türkiye ile birlikte Balıkesir'i de büyütmek olduğunu ifade eden Uğur, bunun için Balıkesir'i metropol şehir haline getireceklerini aktardı. Burada yaşayan vatandaşların yaşam kalitesini yükseltmek istediklerine işaret eden Uğur, "İlimizi kolay yaşanabilir, işin-aşın olduğu bir ili haline gelmesini istiyoruz. Büyükşehir olduk. Hayırlı olsun. İnşallah büyükşehirle birlikte hizmetler insanımıza daha kolay gelecek. Çünkü büyükşehir ile Balıkesir'in maddi imkanları artacak" dedi.Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) hazırladığı son raporunda Türkiye'nin nüfusunun 75 milyon 600 bin olduğunu hatırlatan Edip Uğur, Balıkesir'in nüfusunun ise 1 milyon 160 bin 739 olarak açıklandığını kaydetti. Balıkesir'in nüfusunun bir yıl içerisinde 10 bin civarında arttığına dikkat çeken Uğur, "Balıkesir'in yaz nüfusu ise 2 milyonun üzerinde. İlimiz, Marmara Denizi'ne 170 kilometre, Ege Denizi'ne ise 115 kilometre olmak üzere toplam 300 kilometre civarında bir kıyı şeridine sahip. Kıyı şeridindeki tatil beldelerinin nüfuslarında yazın adeta patlama yaşanıyor. Türkiye'de 32 adayla en fazla adaya sahip il durumundayız. Ayrıca bir milyon 500 bin hektarlık alanda, 510 bin hektar tarım arazisi, 210 bin hektar mera, çayır ve 675 bin hektar orman arazisine sahip. Türkiye'yi besleyen il durumundayız. Bunu söylerken şu rakamlara bakmak gerekiyor. Balıkesir, 500 bin büyükbaş, 900 bin küçükbaş ve 1 milyon litre süt üretimi, 2 bin 500 ton bal üretimi, 10 milyon zeytin ağacı, termal suları, ormanlarıyla her türlü tahıl, sebze ve meyvenin yetiştiği bereketli topraklara sahip bir il. Ayrıca bu topraklarda aralarında demir, kömür, bakır, mermer ve bor tuzlarının bulunduğu çok zengin 37 çeşit mineraller çıkıyor. Allah'ın bize lütfettiği çok önemli topraklarda yaşıyoruz" dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228