67. partinin adı: Halkın Sesi

Numan Kurtulmuş, yeni partisini açıkladı. “Halkın Sesi” olan partinin ambleminde doğan güneş var.

67. partinin adı: Halkın Sesi

Saadet Partisi genel başkanlığından istifa eden Numan Kurtulmuş, yeni partisini açıkladı. “Halkın Sesi” olan partinin ambleminde doğan güneş var. Parti'nin Balıkesir il örgütlenmesini ise, Saadet Parti il başkanlığından istifa eden Yücel Özek üstlenecek.

Kurtulmuş’un yeni partisi “Halkın Sesi” oldu.

Partinin ambleminde doğan güneş var. Kurtulmuş, basın toplantısında partisinin ambleminin Osmanlı medeniyet güneşini sembolize ettiğini söyledi. Kurtulmuş, şöyle devam etti:

''Partimizin amblemi 'Osmanlı güneşi', 'medeniyet güneşi' adını vereceğimiz ''güneştir''. Amblemde uygulanan güneş, tarih boyunca 'medeniyet güneşi' olarak isimlendirilen bir motifi ortaya koyuyor. Buradan inancımız, hem yeni bir günün doğduğunu ortaya koymak, hem de Türkiye'de yeni bir dönemin, yeni bir günün doğduğunu ifade etmektir. Hem yeni dünyanın kurulması olduğunu ifade etmek, hem de bizim medeniyet değerlerimize olan bağlılığımızı ifade etmek açısından Osmanlı'nın medeniyet güneşi motifini kullandık.''

Yeni partinin adının kısaltması ise HAS Parti oldu.

YERİ MERKEZDE

HAS'TA KİMLER VAR?

SİYASİ PARTİ SAYISI 67'YE ULAŞTI

Bakanlıktaki ''Faaliyette Bulunan siyasi Partiler'' listesinde, Hüsamettin Cindoruk'un liderliğinde 1983 yılının Haziran ayında kurulan Demokrat Parti 1'inci, aynı yıl Devlet Bahçeli'nin genel başkanlığında kurulan MHP 2'inci, Masum Türker başkanlığında, 1985'te siyasi faaliyetine başlayan DSP 3'üncü sırada yer alıyor.

2010 yılında kurulan Ergenekon Partisi, Ezilenlerin Sosyalist Partisi ile Türkiye İşçi Partisi de listenin sonlarında yer alıyor.

İçişleri Bakanlığından alınan bilgiye göre, Numan Kurtulmuş'un kurduğu Halkın Sesi Partisinin, İçişleri Bakanlığına kuruluş dilekçesinin verilmesiyle Türkiye'de faaliyette bulunan siyasi parti sayısı 67 oldu.
Halkın Sesi Partisi kurucular kurulu listesinde, aralarında eski bakanlardan Ahmet Cemil Tunç, Ahmet Demircan, Musa Demirci, Refaiddin Şahin, Teoman Rıza Güneri, eski milletvekillerinden Ahmet Feyzi İnceöz, Ahmet Karavar, Ahmet Sünnetçioğlu, Bahri Zengin, Beyhan Aslan, Mehmet Batuk, Mehmet Bekaroğlu, Mukadder Başeğmez, Nedim İlci, Hüsamettin Korkutata, Hayri Kırbaşoğlu, Ömer Vehbi Hatipoğlu, Şeref Malkoç, Lütfü Esengün, Ümmet Kandoğan ile Muhittin Bal, Prof. Dr. Çağrı Erhan, Emine Uçak Erdoğan, Celal Kazdağlı, Erol Göka, İbrahim Ertan Yülek, Gülten Çelik, Prof. Dr. Haluk Yavuzer, Rahaf İncetahtacı, Hasan Basri Aktan, İsmail Zekai Kutan'ın da bulunduğu 234 kişi yer alıyor.
Kurtulmuş, kuracaklarını açıkladığı ''Halkın Sesi Partisi''ni, ''Bu parti sağcı bir parti değildir, solcu bir parti değildir, liberal bir parti değildir, muhafazakar bir parti değildir. Bu parti Türkiye'de milletin, halkın merkezi olan bir partidir. Yerimizi milletin merkezi, halkın sesi'' diye tanımladı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228