Balıkesir 20 ilçesiyle beraber ortak akılla 'YÜCEL'ecek

Bizim şehirde 5 yılda yapılacak işleri gördükten sonra kendisine oy vermeyen kitleden büyük bölümünün pişman olacağı Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, CHP ve İYİ Partili başkanlarla aynı hedefe kilitlenerek bunun bir işaretini daha verdi.

Balıkesir 20 ilçesiyle  beraber ortak akılla 'YÜCEL'ecek

Vatandaşların beklentilerine en kısa sürede çözümler üretmek için Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin AK Partili Başkanı Yücel Yılmaz ve 20 ilçe belediye başkanı, 'Şehir Koordinasyon Merkezi' kurulması kararı aldı. Başkan Yılmaz, "Ortak akıl ve uyum içerisinde, siyaset üstü bir yaklaşım ile çalışarak bu şehrin 5 yılını birlikte planlamak istiyoruz" dedi.  


ŞEHRİ BİRLİKTE 
YÖNETME ÇAĞRISI

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ın başkanlığında 20 ilçe belediye başkanı, 'Stratejik Plana Hazırlık İlçe Koordinasyon Toplantısı'nda bir araya geldi. Kurulacak olan Şehir Koordinasyon Merkezi ile ilgili detayların görüşüldüğü toplantıda ayrıca şehirle ilgili paylaşım ve istişarelerde bulunuldu. 
Balıkesir'i hayal edilen noktaya getirmek için 20 belediye başkanı ile ortak hareket etmek ve uyumlu çalışmak istediklerini ifade eden Başkan Yücel Yılmaz, "Ortak akıl ve uyum içerisinde çalışarak bu şehrin 5 yılını birlikte planlamamız gerekiyor. Balıkesir için dertlenmek, Balıkesir'i konuşmak siyaset üstü bir yaklaşım gerektiriyor. Bunun için de birlikte düşünmemiz, birlikte hareket etmemiz, bu şehri birlikte yönetmemiz gerekiyor" açıklamasında bulundu. 

ŞEHRİN ÖNCELİKLERİ
ÖNCELİĞİMİZ

"Şehrin öncelikleri, önceliğimiz" diyen Başkan Yücel Yılmaz, şehri konuşan, şehirle ilgili dertlenen insanlardan oluşan bir altyapıyı kurmak istediklerini kaydetti. Büyükşehir Belediyesi ile 20 ilçe belediyesinin etkin bir koordinasyonla çalışıp vatandaşların beklentilerine en kısa sürede çözümler üretmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Yılmaz, bu süreci en verimli şekilde yönetmek adına "Şehir Koordinasyon Merkezi"nin kurulumu için çalışmalara başladıklarını belirtti. 

ŞEHİR KOORDİNASYON 
MERKEZİ KURULUYOR

Şehir Koordinasyon Merkezi ile Büyükşehir Belediyesi, bağlı kuruluşlar ve ilçe belediyeleri arasında bilgi akışının ve koordinasyonun sağlanması, gelen talep ve isteklerin ilgili birimlere ulaştırılıp en kısa sürede çözüme kavuşturulması ve tüm bu aşamalarda vatandaşa geri dönüşlerin yapılarak bilgilendirilmesi, ayrıca vatandaş memnuniyetinin sağlanması hedefliyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2019, 16:46

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228