Balıkesir kendi seçimine hazır mı?

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinde çifte zafere imza atarak 24 Haziran defterini kapatan Ak Parti Balıkesir teşkilatları yerel seçimlere odaklandı. Gözler mevcut belediye başkanlarına çevrildi. Siyasi kulislerde ilçe belediye başkanlığı için onlarca kişinin ismi konuşulmaya başlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, "Bir seçimin bittiği yerde diğer seçim başlar. Yerel seçimler için durmadan çalışmaya devam edeceğiz" diyerek bugünden aday gibi çalışmalarının startını verdi.

Balıkesir kendi seçimine hazır mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin MKYK toplantısında önümüzdeki döneme ilişkin mesajlar verdi, teşkilatlardan yerel seçime odaklanmalarını istedi ve "Cumhur İttifakı ile yolumuza devam edeceğiz" dedi. 

YEREL SEÇİM STARTI
MKYK'nın bir başka gündem maddesi ise AK Parti'nin olağan büyük kongresi oldu. Erdoğan, önümüzdeki yılın mart ayında yapılacak yerel seçimler için start verdi ve "Seçim atmosferinden çıktık diye durmayacağız tam tersine hazır seçim atmosferi varken, yerel seçimlere hazırlanacağız. Hızla yerel seçimlere odaklanacağız" dedi. Erdoğan, bu nedenle AK Parti büyük kongresini erkene aldıklarını belirtterek "Kongrede kadrolarımızı belirleyip yerel seçim için hızla çalışacağız" ifadesini kullandı.
VATANDAŞIN TERCİHİ OLACAK
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran seçimlerinde listelere vatandaştan gelen bazı itirazları ima ederek, "24 Haziran seçimlerinde sandıktan çıkan mesajın gereğini yapıp, yerel seçimlere gideceğiz. Yerel seçimlerde halkın tercih edeceği, vatandaşın sevdiği adayları bulmaya çalışacağız" diye konuştu.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajını alarak sosyal medya hesaplarından bu paylaşımı yaptı.

BALIKESİR'DE ADAY ADAYI ÇOK

Bu arada, siyasi kulislerde Büyükşehir Belediyesi de dahil ilçe belediye başkanlıkları için çok sayıda isim telaffuz edilmeye başlandı. Özellikle Sındırgı, Savaştepe, İvrindi, Dursunbey, Burhaniye, Bigadiç, Karesi ve Altıeylül belediye başkanlıkları için konuşuların sayısı ve isimleri duyanları hayrette bırakıyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2018, 22:12

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228