Biçki'yi biçtiler.. Gözler gerekçeli kararda..

CHP eski Merkez ilçe Başkanı Ender Biçki ile eski yönetim kurulu üyesi Fehmi Karaç’ın partiye üyelik başvurusu kabul edilmedi.

Biçki'yi biçtiler.. Gözler gerekçeli kararda..
Coşkun YAMAN(AJANS 10) Bir süre TDH´de siyasi çalışmalarını sürdüren, sonra tekrar partilerine dönüş kararı alan CHP eski Merkez ilçe Başkanı Ender Biçki ile yönetim kurulu üyesi Fehmi Karaç’ın partiye üyelik başvurusu kabul edilmedi. 

25 YIL BOYUNCA CHP’LİYDİ
25 yıl önce üye olduğu CHP’de sırasıyla gençlik kolları başkanlığı, ilçe yönetim kurulu üyeliği, il yönetim kurulu üyeliği, il başkan yardımcılığı ve 2007’de görevden alınana dek merkez ilçe başkanlığı görevini yapan Ender Biçki. 24 Temmuz 2009’da arkadaşlarıyla birlikte partisinden istifa etti.
İstifa ederken“ CHP’de siyaset yapabilmek için yazılı kuralların dışında yazılı olmayan kuralları da yerine getirmek gerekiyor. Bu kuralları yerine getiren arkadaşlarımı da kınamıyorum ama ne yazık ki bu kurallara uymakta zorlanıyoruz” diyen Biçki, siyasi yaşamına Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün liderliğindeki Türkiye Değişim Hareketi’nde (TDH) devam edeceğini açıkladı. Biçki, partileşme çalışmaları TDH İl Temsilciliği’ne getirildi. Ancak CHP Genel Başkanlığı’na Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçilmesiyle birlikte Mustafa Sarıgül parti kurmaktan vazgeçti. Biçki de TDH macerasını sonlandırdı.

ÜYELİK BAŞVURUSUNDA BULUNDU
12 Eylül’deki referandum öncesi 12 arkadaşıyla CHP’ye gelen Biçki, üyelik formunu doldurup, Ömür Boyuer’e teslim etti. Biçki ve arkadaşları referandum sürecinde de hayır oyu için çalıştı. Ancak bazı parti üyeleri Biçki ile Fehmi Karaç’ın CHP'ye geri dönmesine ve partiye üyeliğine itiraz etti.
CHP Merkez İlçe Başkanı Ömür Boyuer, "Türkiye Değişim Hareketi’nden 13 arkadaşımız CHP’ye üyelik için başvurdu. Hepsinin başvurusunu aldık. Tüzüğümüz gereği yaşanan süreçler vardır. Kim olursa olsun partiye üyelik için başvurduğunda seçme ve seçilme hakkını elde edebilecek asil üye olması için 6 ay gerekiyor. Askı sürecinde iki arkadaşımıza partili üyelerden itirazlar geldi. Bizde bu itirazlar sonucunda yönetim kurulu olarak toplandık ve itirazları oybirliği ile yerinde gördük. Tüzük gereği gerekçeli kararı postayla iki arkadaşımıza ulaştıracağız. Onlar da gerekçeli karar sonrası İl yönetim kuruluna itiraz edebilir. Burada kararı il yönetimi verir” diye konuştu.
GEREKÇELİ KARARI BEKLİYOR
Bu kararı şaşkınlıkla karşıladığını söyleyen Ender Biçki, “Benim ve Fehmi Bey’in partiye üye kabul edilmemesi CHP’yi iktidar yapacaksa Türkiye’ye , CHP’ye ve  Balıkesir kentine bir fayda getirecekse biz her zaman kendimizi feda etmeye hazırız. Gerekçeli kararı görünce daha ayrıntılı açıklama yapacağım” dedi.
KARARA TEPKİ VAR

Bu arada yıllarını CHP'ye veren iki partilinin üyelik başvurusunun kabul edilmemesi tepkileri de getirdi. Bir çok CHP'li Biçki ve Karaç'la ilgili kararın yanlış olduğunu belirtirken, bu yanlışlığın düzeltilmesi için girişimlerde bulunacaklarını söyledi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner151

banner215