Bu haber BBP'lileri çok kızdıracak!

MHP'den flaş BBP açıklaması.. İttifak komisyonunda MHP’li heyetin başkanı Mustafa Kalaycı, “Cumhur ittifakı, iki parti arasında olmalı. Yüzde 10 barajı düşmeli, ittifakın barajı görece daha yüksek olmalı. İlk turda rahatlıkla yüzde 60’ı bulacağız.” dedi

Bu haber BBP'lileri çok kızdıracak!
 MHP ve AK Parti, partilerin seçimlerde ittifak yapmasının önündeki engelleri kaldırmak için ortak bir komisyon kurdu. O komisyon çalışmalarını tamamladı ve 26 maddelik bir mutabakat imzalandı. Bu hafta da Meclis’te oylamaya sunulacak.

Gazete Habertürk'ten Kübra Par, ittifak komisyonunda MHP’li heyetin başkanlığını yürüten Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı’yla yaptığı röportajdaBüyük Birlik Partisi'ne ilişkin de sorular yöneltti.

Röportajın ilgili bölümü şu şekilde:

Büyük Birlik Partisi’nin de bu ittifaka katılıp katılmayacağı tartışılıyor. Bu ittifakta sadece AK Parti ve MHP mi olacak, yoksa başka partilerin de katılma ihtimali var mı?

Şu an AK Parti ile MHP arasında bir ittifak söz konusu. Sayın Cumhurbaşkanı da buna katılacak başka partilerin her iki siyasi partinin aday listelerinden girebileceğini söyledi.

- MHP olarak, BBP’nin bu ittifakta yer almasına soğuk baktığınız iddiaları doğru mu?

Kanun, her partiye aynı imkânları sunuyor. Ama Büyük Birlik Partisi’nin bu ittifaka ayrı kurumsal kimliğiyle katılmasının MHP olarak çok uygun olmayacağını düşünüyoruz. BBP zaten bizden ayrılarak kurulmuş bir parti.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2018, 16:55

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner222

banner215

banner151

banner206

banner214