CHP fakirlere bayramı zehir etti!

Balıkesir CHP İl Başkanı İrfan Barış'ın, Balıkesir Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Varkı'nın ihtiyaç sahibi vatandaşlara her bayram dağıttığı yardımı iptal ettirmesine tepkileri sürüyor.

CHP fakirlere bayramı zehir etti!
BÜYÜK Birlik Bartisi (BBP) Balıkesir İl Sekreteri Zekai Çakır, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun mitinglerde bol keseden millete para dağıtacağını ilan ettiğini belirterek, "Ancak yoksul vatandaşa verilecek 100 liraya göz dikmesi ibret vericidir." dedi.

Yardımların dağıtıldığı 1.Özel İdare İşhanı'nın önünde basın açıklaması yapan BBP İl Yöneticileri, CHP İl Başkanı İrfan Barış'ın şikayeti üzerine yardımların iptal edilmesini üzüntü ile karşıladıklarını belirtti. CHP'nin bugüne kadar üretmek yerine hizmet eden elleri engellemek şeklinde bir siyaset izlemesinin tahammül edilmez boyuta ulaştığını ifade eden Çakır, halkın en güzel cevabı sandıkta vereceğini dile getirdi.

CHP'nin yıllardır iktidar olamadığını ancak mevcut yargı sisteminin boşluklarından faydalandığına dikkat çeken İl Sekreteri Zekai Çakır, "12 Eylül 2010 tarihinde yapılacak halk oylamasında 'evet' dememizin en önemli sebebidir.
CHP çözüm ve hizmet üretmek yerine garibanın karına girecek üç kuruşu siyasete alet ederek engellemeye çalışması doğru değildir. CHP bu davranışı ile gariban vatandaşların oylarını 100 lira karşılığında değiştirdiği iddiasında bulunmaktadır. Milletimizin en garibanı insanı dahi Oyunu para karşılığında değiştirmeyecek kadar onurludur." dedi.

BBP İl Sekreteri Zekai Çakır, CHP'nin hayır yapmayı referandumda 'hayır' oyu zannederek devletin sosyal devlet ilkesi geriği ihtiyaç sahibi insanlara az da olsa yardım yapıldığını kaydetti. CHP'nin referandumu parti kavgasına çevirdiğini belirten Çakır, "Milletimizin referandum maddelerini öğrenmesini engellemek için millete karşı siyaset yapılıyor. Bunun için adliye koridorlarında garibanın 100 lira bayram harçlığına göz dikmesini milletimiz en doğru biçimde değerlendirecektir." diye konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228