CHP'nin kazık attığı Saka'dan son dakika açıklaması

CHP Genel Merkeziyle Balıkesir Milletvekillerinin son dakika 'kazığı attığı' Edremit'in deneyimli ve sevilen Belediye Başkanı Kamil Saka, başka bir partiden aday olup olmayacağına ilişkin kulislerin artması üzerine sessizliğini bozdu.

CHP'nin kazık attığı Saka'dan son dakika açıklaması

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, yaşanan son siyasi süreç ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Başkanlık dönemindeki icraatlarına kısa ve öz değinen Saka, hemşehrilerine teşekkür etti; "Bundan sonrada hangi koşulda olursa olsun Edremit’e hizmet vermeye devam edeceğim" ifadesini kullandı. DSP'den aday oalcağına ilişkin iddiaları ise yanıtsız bıraktı!


Başkan Kamil Saka, Edremit Belediyesi'nin resmi internet sitesinden yayımlanan açıklamasında şöyle dedi;
Sevgili Edremitliler;
Bundan 5 yıl önce Edremitli CHP üyesi arkadaşlarımın oyları ile 11 aday adayı arkadaşımın arasından seçilerek CHP adına yarışa katılıp tüm Edremitli hemşehrilerimin oyları ile yeni Edremit Belediyesi’nin başkanı oldum. 


YEPYENİ BİR BELEDİYE KURDUK
Yeni diyorum çünkü daha önce 6 olan Belediye sayımızı birleştirip 1’e indirdik ve içinden Büyükşehir Belediyesinin yetkilerini çıkararak yepyeni bir belediye haline geldik.


GECEMİZİ GÜNDÜZÜMÜZE KATTIK
5 yıl önce göreve başladığım Edremit için bir hayal kurduk. Turizm ve zeytinin başkenti olmalı dedik ve bu uğurda çalışmaya başladık. Gecemizi gündüzümüze kattık bu onurlu yolda yürürken bir tek sevdamız vardı o da Edremit.
HERKESİ KUCAKLADIK
Gün geldi birlikte güldük, gün geldi birlikte ağladık. Acı günümüzde de, tatlı günümüzde de birlikte olduk. Ama hep Edremit dedik. Edremit için atılan her adıma sahip çıktık, kentimizi katledecek her adıma karşıda dimdik durduk. Hemşehrilerimizi cins, mezhep, din, dil, ırk gibi hiçbir ayrıma tabi tutmadan herkesi kucakladık.


12 YILDIZLI AVRUPA KENTİ
Camii de bizim, cemevi de bizim dedik ve hepsini sahiplendik. 
Tüm kurum ve kuruluşlarla barışıp işbirliği içinde Edremit’imizi ileriye doğru taşımaya başladık. Edremit; kitap fuarları ile kültürde, rock festivalleri ile müzikte, şampiyon Edremitspor’u ile sporda bir marka kent olmaya başladı. 
Bütün bunları yaparken hep birlikte tek yürek olduk. Birlikte düşündük birlikte yönettik ve böylece 12 yıldızlı Avrupa kenti haline gelmeyi başardık.


TEŞEKKÜR BORCUM VAR
Bu onurlu yolda yürürken bizlere destek olan tüm partililerime, tüm meclis üyelerime, tüm personelime, sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerine, sevgili muhtarlarımıza, basınımızın değerli temsilcilerine ve tüm Edremitli hemşehrilerime canı gönülden teşekkür ediyorum.
VALİDEN EMNİYETE KADAR...
Aldığımız bu değerli emaneti 5 yıl boyunca koruyup daha da değerli hale gelmesinde katkıda bulunan başta bu süreçte birlikte çalıştığımız Sayın Valim ve Kaymakamlarım ile bürokrasinin, ordunun ve emniyetin her kesimindeki mesai arkadaşlarıma Edremit’e katkılarından dolayı tekrar tekrar teşekkür ediyorum.


HİZMETE DEVAM...
Bundan sonrada hangi koşulda olursa olsun Edremit’e hizmet vermeye devam edeceğimi belirtirken tüm hemşehrilerimi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019, 20:15

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228