banner335

banner307

banner319

banner334

CHP’nin milletvekili adayları belli oldu

Cumhuriyet Halk Partisi'nden 24 Haziran seçimlerine milletvekili olmak için yarışacak isimler belli oldu. MYK ve Parti Meclisi'nde son noktanın konulduğu listede birçok yeni isim dikkat çekti. Kılıçdaroğlu muhalifi çok sayıda isim liste dışı kaldı. Bunlardan biri de Mustafa Balbay oldu. Balıkesir'de Namık Havutça ile Mehmet Tüm liste dışı kaldı. Doktor listede 2. sıradan girerken, 3. sıra Körfezden Ensar Aytekin'in oldu.

SİYASET 20.05.2018, 23:23 20.05.2018, 23:25
CHP’nin milletvekili adayları belli oldu
Genel başkan Kılıçdaroğlu İzmir 2. bölge 1. sıradan aday olurken, aylardır hastanede hayatta kalma mücadelesi veren Deniz Baykal, Antalya 1. sıradan, cezaevindeki Enis Berberoğlu da İstanbul 2. bölge 1. sıradan aday gösterildi.  AK Parti’nin kurucularından ve eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener’in CHP listesinden Konya’dan aday gösterildiği öğrenildi. 

BAYKAL İLK SIRADA... 

LİSTE DIŞI KALAN İSİMLER

Hastanede tedavisine devam edilen ve iyileşme umudu çok az olan Deniz Baykal Antalya’dan ilk sıraya konuldu.
7 Haziran ve 1 Kasım 2015’te ön seçimde Baykal’dan daha fazla oy alarak ilk sırada yer alan Nefi Kara'ya ise listelerde yer verilmedi.
İlhan Cihaner, Ali Şeker, Eren Erdem gibi isimlere liste dışı kalırken, Selin Sayek Böke İzmir’den aday gösterildi.
Kurultay’da aday olmak için imza toplayan gazeteci Mustafa Balbay da liste dışı kalan isimler arasında yer aldı. 
ÖN SEÇİMDEN GELENLER LİSTE DIŞI
Mevcut milletvekillerinden özellikle önseçimden gelenlerin önemli bir kısmı tekrar aday gösterilmedi.
Barış Yarkadaş, Tur Yıldız Biçer, Ali Şeker, Şerafettin Turpcu, Erdin Bircan, Fikri Sağlar, Necati Yılmaz, Gülay Yedekci, Gaye Usluer, Cemal Okan Yüksel, Musa Çam ve Haluk Pekşen'in liste dışı kaldığı öğrenildi. 
ÜÇ BÜYÜK KENTTE DURUM NASIL
İstanbul’da 1. bölgede Akif Hamzaçebi liste başı olurken, 2. bölgede Enis Berberoğlu, 3. bölgede Erdoğan Toprak liste başı oldu. Ankara 1. bölgede Tekin Bingöl, 2. bölgede Nihat Yeşil ve 3. bölgede Haluk Koç liste başı oldu. İzmir’de ise 1. bölgede Murat Bakan, 2. bölgede Kılıçdaroğlu liste başında yer aldı. 
Bu arada 1 milyon 200 bin TL'lik haberleşme gideriyle gündeme gelen Elif Doğan Türkmen çizik yedi.

BALIKESİR'DE İLK ÜÇ

1- Ahmet Akın

2- Fikret Şahin

3- Ensar Aytekin


CHP İSTANBUL 1. BÖLGE ADAYLARI

1-Akif Hamzaçebi

2- Gamze Akkuş İlgezdi

3- Onursal Adıgüzel

4-Fethi Açıkel

5- Gürsel Tekin

6-İlhan Kesici

7- Oğuz Kağan Salıcı

8-Mahmut Tanal

9- İbrahim Kaboğlu

10- Sera Kadıgil

İSTANBUL 2. BÖLGE ADAYLARI

1-Enis Berberoğlu

2-Aykut Erdoğdu

3-Tuncay Özkan

4-Yunus Emre

5-Sezgin Tanrıkulu

6-Yüksel Mansur Kılıç

7-Gökan Zeybek

8-Işık Öğütçü

CHP İSTANBUL 3. BÖLGE ADAYLARI

1- Erdoğan Toprak

2- Engin Altay

3- Mehmet Bekaroğlu

4- Zeynel Emre

5-Sibel Özdemir

6- Özgür Karabat

7- Turan Erdoğan

8- Gülizar Emacan

9- Saadet Kontenjanı

10- Turan Hançerli

11- Ali Çeşmeci

ANKARA 1. BÖLGE

1- Tekin Bingöl

2- Levent Gök

3- Ali Haydar Hakverdi

4- Bülent Kuşoğlu

5-Gamze Taşçıer

ANKARA 2. BÖLGE

1- Nihat Yeşil

2- Yıldırım Kaya

3- Semra Dinçer

CHP ANKARA 3. BÖLGE

1- Haluk Koç

2- Murat Emir

3- Ahmet Ersen Özsoy4

4- Servet Ünsal

CHP İZMİR 1. BÖLGE

1 – Murat Bakan

2 – Selin Sayek Böke

3 – Özcan Purçu

4 – Kani Beko

5 – Mehmet Ali Çelebi

6 – Tacettin Bayır

7 – Ednan Arslan

8 – Sefer İpekli

9 – Kazım Umdular

10 – Nilay Kökkılınç

11 – Ezgi Deniz Urunga

12 – Devrim Barış Çelik

İZMİR 2. BÖLGE

1- Kemal Kılıçdaroğlu

2 – Ünal Çeviköz

3 – Kamil Okyay Sındır

4 – Atila Sertel

5 – Sevda Erdan Kılıç

6 – Mahir Polat

7 – Bedri Serter

8 – İdris Yavuz Yılmaz

9 – Ali Engin

10 – Salih Özçiftçi

11 – Mehmet Birlik

12 – Ebru Okay

ADANA

1- Ayhan Barut

2- Orhan Sümer

3- Müzeyyen Şevkin

4- Burhanettin Bulut

5- Oya Tekin

ANTALYA

1- Deniz Baykal

2- Çetin Osman Budak

3- Rafet Zeybek

ARDAHAN

1- Öztürk Yılmaz

BURSA 1. BÖLGE

1- Lale Karabıyık

2- Erkan Aydın

3- Nurhayat Altaca Kayışoğlu

4- Kayıhan Pala

5- Özgür Erdursun

6- Gürkan Ersen

7- Zafer Yıldız

8- Serken Öztürk

9- İbrahim Mart

10- Aytaç Şahin

BURSA 2. BÖLGE

1- Orhan Sarıbal

2- Yüksel Özkan

3- Mustafa Şenyurt

4- Erkan Dönmez

5- Süleyman Ayyıldız

6- Şahin Sevinç

7- Meral Altuntaş

8- Kemal Atan

BİLECİK
1- Yaşar Tüzün

BOLU
1- Tanju Özcan

ESKİŞEHİR

1- Utku Çakırözer
2 - Jale Nur Süllü
3 - Nuray Akçasoy
4 - Engin Çakmak
5 - Sinan Özkar

CHP MANİSA ADAYLARI
1- Özgür Özel
2- Vehbi Bakırlıoğlu
3- Bekir Başevirgen
4 - Sabri Temel
5- Abdullah Saka
6- Hayriye Hacet

HATAY

1- Servet Mollaoğlu

2- Nermin Yıldırım

3- Serkan Topal

4- Mehmet Fatih Turan

KARS

1- Barlas Uslu

KOCAELİ

1- Haydar Akar

2- Fatma Kaplan Hürriyet

3- Tahsin Tarhan

KONYA

1- Abdüllatif Şener

MALATYA

1- Veli Ağbaba

2- Hulisi Porgalı

MUĞLA

1- Mürsel Alban

2- Suat Özcan

3- Burak Erbay

4- Süleyman Ayyılmaz

NİĞDE

1- Ömer Fethi Gürer

2- Ahmet Oğuz Özmen

3 - Nagihan Eskioğlu

SİVAS

1- Ulaş Karasu

TOKAT

1- Kadim Durmaz

TUNCELİ

1- Polat Şaroğlu

2- Mesut Coşkun

UŞAK

1-İsmet Akın

2-Ali Karaoba

3-Özkan Yalım

ZONGULDAK

1 - Ünal Demirtaş

2 - Deniz Yavuzyılmaz

3 - Umut Başoğlu

4- Merve Kır

5 - Çiğdem Şekerci

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
SENCE BALIKESİR'in EN ÖNCELİKLİ SORUNU NEDİR?
SENCE BALIKESİR'in EN ÖNCELİKLİ SORUNU NEDİR?
Namaz Vakti 04 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 14 36
2. Konyaspor 14 26
3. Hatayspor 14 26
4. Fenerbahçe 14 24
5. Alanyaspor 14 24
6. Başakşehir 14 22
7. Karagümrük 14 22
8. Galatasaray 14 22
9. Beşiktaş 15 21
10. Adana Demirspor 14 20
11. Antalyaspor 14 18
12. Gaziantep FK 14 18
13. Altay 14 17
14. Sivasspor 14 16
15. Giresunspor 14 16
16. Kayserispor 14 16
17. Öznur Kablo Yeni Malatya 14 13
18. Göztepe 14 11
19. Kasımpaşa 15 11
20. Rizespor 14 10
Takımlar O P
1. Ümraniye 13 27
2. Ankaragücü 14 27
3. Eyüpspor 14 27
4. Bandırmaspor 13 25
5. Erzurumspor 12 25
6. İstanbulspor 13 20
7. Tuzlaspor 12 20
8. Kocaelispor 13 20
9. Samsunspor 13 19
10. Adanaspor 14 18
11. Menemenspor 13 17
12. Gençlerbirliği 13 17
13. Boluspor 13 16
14. Denizlispor 13 15
15. Bursaspor 13 14
16. Manisa FK 14 14
17. Ankara Keçiörengücü 13 13
18. Altınordu 14 13
19. Balıkesirspor 13 7
Takımlar O P
1. Chelsea 14 33
2. Man City 14 32
3. Liverpool 14 31
4. West Ham 14 24
5. Arsenal 14 23
6. Tottenham 13 22
7. M. United 14 21
8. Wolverhampton 14 21
9. Brighton 14 19
10. Leicester City 14 19
11. Crystal Palace 14 16
12. Brentford 14 16
13. Aston Villa 14 16
14. Everton 14 15
15. Leeds United 14 15
16. Southampton 14 15
17. Watford 14 13
18. Burnley 13 10
19. Norwich City 14 10
20. Newcastle 14 7
Takımlar O P
1. Real Madrid 15 36
2. Atletico Madrid 14 29
3. Real Sociedad 15 29
4. Sevilla 14 28
5. Real Betis 15 27
6. Rayo Vallecano 15 24
7. Barcelona 14 23
8. Athletic Bilbao 15 20
9. Espanyol 15 20
10. Osasuna 15 20
11. Valencia 15 19
12. Villarreal 14 16
13. Celta de Vigo 15 16
14. Mallorca 15 16
15. Granada 15 15
16. Deportivo Alaves 15 14
17. Elche 15 12
18. Cádiz 15 12
19. Getafe 15 10
20. Levante 15 7
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@