İşte Seçim Kurulu'nun İYİ Parti talebini RED kararı

Balıkesir'de İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı milletvekili İsmail Ok ile parti yönetiminin, geçersiz oyların tekrar sayılması talebi İl Seçim Kurulu’nca reddedildi. İşte o karar.

İşte Seçim Kurulu'nun İYİ Parti talebini RED kararı

İYİ Parti İl Başkanı Nedim Tuna, İl Seçim Kurulu'na başvurarak Marmara, Manyas, Gönen, Susurluk, Altıeylül, Burhaniye, Gömeç, Bandırma, Karesi, Ayvalık, Erdek, Edremik, Kepsut, Drusunbey, Bigadiç ilçelerinde geçersiz oyların yeniden sayılmasını talep etmişti.

İsmail Ok ile Nedim Tuna, başvurusunun İlçe Seçim Kurullarınca red edilmesi üzerine Adliye'ye giderek  bu kez İl Seçim Kurulu'na itiraz dilekçesi vermişti.

Bugün toplanan İl Seçim Kurulu, İYİ Parti'nin itiraz dilekçesini görüşüp karara bağladı.

Kurul, ilçelerde verilen kararları yasaya uygun bularak İYİ Parti Balıkesir il Başkanlığının talebini reddetti.

Balıkesir İl Seçim Kurulu, 298 sayılı yasanın 112. Maddesine göre geçersiz oyların tekrar sayılmasının mümkün olmayacağına hükmetti.

İŞTE RED KARARI

YSK’YA BAŞVURACAKLAR
Balıkesir'den istedikleri sonucu alamayan İYİ Parti Balıkesir İl Başkanı Nedim Tuna, YSK’ya başvuracaklarını açıkladı.

İSMAİL OK'UN TEPKİSİ

İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok, red kararı ile ilgili Twitter hesabından açıklamalar yaptı.
Ok şunları kaydetti: 
“Ülkemiz adeta eyaletlere bölünmüş gibi . İstanbul ve Ankara'da geçerli olan kanunların Balıkesir' de geçerli olmadığını bir kez daha görmüş olduk. Balıkesir'de oy farkının 9.913 olduğu bir seçimde 31.813 geçersiz oyun yeniden sayılması yönündeki talebimiz jet hızıyla bir kez daha reddedilmiştir." dedi.


Balıkesir halkına reva görülen adaletsizlikler ile sonuna kadar mücadele edeceklerini belirten Ok, “Adaletsizliğin, adelet ile yıkılması adına itirazlarımızı Yüksek Seçim Kuruluna taşıyacağız. 
Bu süreçte bizlerle birlikte günlerdir Adliye binalarında nöbet tutan başta Kuva-yı Milliye şehrinin asil evlatları olmak üzere, Millet İttifakının İl ve İlçe Başkanlıklarına, yönetim kurulu üyelerine, gençlerimize, kadınlarımıza ve seçimin sonuçlarını vicdanına kabul ettiremeyen Cumhur İttifakının değerli seçmenlerine teşekkürlerimi sunarım. Selam ve saygılarımla ‘’ dedi. 

İŞTE O TWETLER


 

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 14:55

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228