Namus sözünü tuttu ama..!

'Asfalt parası almayacağım' diyerek verdiği namus sözünü yerine getiren Balıkesir Belediye Başkanı Ok, diğer işler için bildik bahaneyi ortaya attı.

Namus sözünü tuttu ama..!

BALIKESİR'in film MHP'li Belediye Başkanı İsmail Ok, belediye yabancı film başkanlığı makamının 'ağlama yeri' olmadığını fantastik filmler söyledi. Projelerini hayata geçirememesinde ve ağır ilerlemesinde ise, iktidar baskısının önemli rol oynadığını ima etti.

29 Mart 2009 Mahalli İdareler Seçimlerinde Balıkesir Belediyesi'ni MHP'ye kazandırmasında en önemli sloganı olan "Namus sözü veriyorum. Başkan seçilirsem asfalt parası almayacağım" şeklindeki sözünü tutan Başkan İsmail Ok, diğer vaadlerini şimdiye kadar yerine getirememesine "ağır borç yükünü" bahane gösterdi.

Başkanlık makamında geçtiğimiz günlerde Balıkesir'deki esnaf ve sanatkarların temsilcilerini ağılayan başkan Ok, izbelik görüntüsüyle Balıkesir'e yakışmayan Yeni Çarşı'dan 4-5 şiddetindeki depremde bile yerle bir olacağı uzmanlarca dile getiren Hal Binasına, belediye borçlarından iktidarın muhalif belediyelere tutumuna kadar birçok konuda çarpıcı ifadeler kullandı.

İşte Başkan Ok'un tarih sayfalarında yerini alması gereken açıklamaları..

YENİ ÇARŞI

"Yeni Çarşı için esnafımızla toplantı düzenledik katılım olmadı. Esnafın isteklerini anketlerle alalım dedik, anketleri dolduran olmadı. Yeni Çarşı esnafı değişiklikler için biraz ilgisiz kalıyor.

Ama biz zor kullanmayı sevmeyiz. Bir şey yapılacaksa ortak akıl ve uyum ile yapılmalı. Önceki dönemlerde olduğu gibi bir yaptık oldu anlayışı ile iş yapmayız. Maliyeti çıkartıp, çalışmalara başlayıp, esnafa da sizin payınıza bu düşüyor demek taraftarı değiliz. Biz Balıkesir'i birlikte yönetme taraftarıyız.

HAL BİNASI

Hal binasında da aynı durum geçerli. Seçimden önce yıkmayacağımızı söyledik. Ancak hal binasının da mutlaka güçlendirilmesi gerekiyor. Ancak güçlendirme nerede ise yıkıp yeniden bina yapmakla eş değer. Şu an için bir karar vermiş değiliz. Orada da esnafımızla istişare içinde olacağız.

BELEDİYE BORÇLARI

Bakın ben seçimlerden önce belediyeye resmi olarak başvurup belediyenin borcunu sordum. Bana verilen resmi cevapta 69 trilyon olduğunu söylediler. Ancak göreve geldiğimizde öğrendik ki ne 69'u ne 100'ü ne 200'ü. Dehşet bir borç yükü var. Borç kontrolden çıkmış bir canavara benziyor.

İKTİDARIN YAKLAŞIMI

Önceki dönemde 5 yıl tahsil edilmeyen borçlar biz göreve geldiğimizin ertesi günü tahsil edilmek istendi. Biliyorsunuz Manisa Belediyesi'nin elektriğini bile kesitler seçimi kaybedince. Biz en azından hacize düşmeden, icraya düşmeden işlerimizi yürütüyoruz. Yanlış anlaşılmasın bu yerler ağlama yerleri değil. Ama bilin diye söylüyorum, bazı projelerimizin yavaş ilerlemesinde bu etkenler büyük.."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228