Şu an için fren yapmanın anlamı yok

Balıkesir Milletvekili Av.Adil Çelik, 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde hizmetlerin devam etmesi için tercihin AK Parti’den yana olması gerektiğini vurgulayarak, “Vatandaşlarımız bu zamana kadar bizi hep destekledi, hizmetin devam etmesi için fren yapmanın anlamı yok” dedi.

Şu an için fren yapmanın anlamı yok
AK Parti Balıkesir Milletvekili Adayı Av.Adil Çelik, Gönen ve Bandırma ilçelerinde seçim çalışmalarını sürdürdü. Gönen’e yaptığı ziyarette ilk durağı ilçe teşkilatı olan Çelik, burada teşkilat mensupları ile görüşerek istişarelerde bulundu. Ardından İlçe Başkanı Erdinç Odabaşı ve Belediye Başkanı Hüseyin Yakar ile birlikte esnaf ziyareti gerçekleştirerek hayırlı işler dileklerinde bulundu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve AK Parti’ye destek istedi. Belediyenin düzenlediği iftar programına da katılan Çelik, vatandaşlar ile de görüşerek onların taleplerini dinledi. İftardan sonra ise Gönen’in Gündoğan Mahallesine geçti ve burada büyük coşku ile karşılandı.

“FREN YAPMANIN ANLAMI YOK”

Gönen programın tamamladıktan sonra Bandırma’ya geçen AK Parti Balıkesir Milletvekili Adayı Av. Adil Çelik, İlçe teşkilatını ziyaret etti ve ardından eski Milletvekili Cemal Öztaylan, ilçe başkanı Alp Bostancı, ile birlikte esnafları dolaştı, vatandaşlar ile görüştü. Gönen İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği iftar programına da katılan Çelik, daha sonra Sahil Yenice Mahallesine geçti ve çok kalabalık bir topluluk tarafından alkışlar ile tezahüratlar eşliğinde karşılandı.

Kendisine gösterilen ilgiden oldukça memnun olan AK Parti Balıkesir Milletvekili Adayı Av. Adil Çelik, vatandaşlara hitap ederek Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’ye destek istedi.

Çelik, 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerin çok önemli olduğunu belirterek, “İnsanlarımız bazı şeyleri çabuk unuttuğu için tekrar hatırlamak gerekiyor. Rahata çabuk alışıyoruz. Memleketi nerden aldık, neler yaptık, nerelere getirdik, nerelere götüreceğiz bunun hesabını iyi yapmalıyız. İzlediğimiz gibi vaatler vaat üstüne olup bir gökten ayı indirmediler verilen vaatler arasında. Nedeni ise seçimde kimin aklını çelersek, kimi kafalarsak, kimi AK Parti’den uzaklaştırıp yanımıza alırsak kar güttükleri için. Zaten hepsinin hedefi bu.

Mazotu düşüreceğim, onu bunu vereceğim diye sallıyorlar. Biz hükümet olarak hazineyi doldurduk bunlar ise bol keseden verecekler. AK Parti 2002’de iktidara geldiğinde devletin yüz tl. geliri varsa seksen beş tl. borcu vardı. Geriye kalan on beş lira ile ne olur ki. Hiçbir şey yapamıyorduk. Eskiden bankalara devlet garantisi vardı, bankalarda batıyordu, sonra da devlet bankaları kurtarıyordu. Bizlerin paraları, o bankalar vasıtasıyla o kredileri çekip ödemeyen bir takım kalpazanların, dolandırıcıların cebinde kaldı. Hükümet olarak bunları ödedik. İMF’den borç almak zorunda kalındı milyar dolarlar ödendi. Bu paraların hepsi bizim cebimizden çıktı, bizi soydular.

Yıllarca hazine bonosu, devlet tahvili dediler, yüksek enflasyondan faydalandılar, yine bizi soydular, bu şekilde birileri çok zengin oldu, bizlerde fakirleştik. Bizi yola yola artık ölecek noktaya getirdiler. 2002’de AK Parti böyle bir ortamda iktidara geldi. Önce bütçe disiplinini sağladık, sonra devletin gelirlerini arttırdık, borçlarımızı ödedik, İMF’ye hiç borcumuz kalmadı. İhracatımız, gayri milli hasılamız, üretimimiz arttı. Avrupa ülkeleri bugün borç içinde yüzüyor. Biz hükümet olarak elimizi yüzümüzü topladık, paramızı doldurduk. Bizim milletimiz yıllardan beri ihmal edilmiş, en basit, en temel haklardan mahrum kalmıştı.

Milletimize hizmet etmek bizim düsturumuz olduğu için vatandaşlarımız bizleri tercih etti. Cumhuriyet tarihinden bu yana kadar yapılan okulları hükümetimiz zamanında biz yaptık. Okumak isteyene imkan sağladık. Bunun içinde parasız yatılı okullar açtık, kitaplarını biz alıyoruz, defterlerini alamayana da yardım ediyoruz. Eğitimde sosyal eşitliği sağladık. Hastane köşelerinde perişan olan, cenaze kaçıran insanları görüp yaşadık.Şimdi herkes istediği gibi muayene oluyor, ilaçlar 50 tl.den 10 tl.ye düştü. Yaptığımız yollar, barajlar saymakla bitmez. Bunlar yapılacak, yatırım olacak. Yatırım olacak, iş olacak. Aş, iş olmazsa gençlerimize eş de olmuyor.

Bunların hepsi birbiri ile bağlantılıdır. Önemli olan aş’ı büyütmektir. Biz bunların hepsini yaptık, bugün iki yakamız bir araya geldi. Muhalefet partileri biz yapınca gördüler onu, bunu vereceğim diyor. Onlar verirler ama 2-3 sene güllük gülistanlık yaşarız. Sonra ne oluruz, Yunanistan gibi oluruz, acısı çıkar. Olmayan parayı harcarsanız sonumuz eski dönemdeki gibi olur. Para olunca harcanacak adres bellidir, biz parayı milletimize harcarız. Biz medya patronlarına boyun eğmedik, tekerine çomak soktuk. Milletti dolandırdılar, bankacılık yapmaya çalıştırdılar. Bize olan düşmanlıkları bunlardan dolayı oluyordu. Bu millet bunların sayesinde çok rezillikler gördü.
Şimdi ise Recep Tayyip Erdoğan bunların hakkından fazlasıyla geliyor, hatta dünyanın süper gücü bile olsa lafını esirgemiyor, cevabını veriyor. Dünyada haklı olmaktan başka bir güç yoktur. AK Parti aleyhine konuşan kesimler dış işbirlikçilerin uşaklığını yaptılar ama o devirler çoktan geçti, gitti. Şimdiki devir milletin devri, şimdiki devir milletin adamının devridir. Biz ne dış ülkelere, ne medya patronlarına, ne holding sahiplerine ne de onların menfaatlerine hizmet eden bir parti değiliz.

Eski ve yeni milletvekilleri, teşkilat üyelerimiz ile hep birlikte çalışıyoruz. AK Parti normal bir siyasi parti değildir, AK Parti devlet ile milleti birleştiren bir partidir. Ne karar alıyorsan bizim önceliğimiz milletimizdir. Çok şükür bu zamana iyi yollar aldık, onlar kime medet umarlarsa umsunlar, yeri geldi cübbelilerden medet umdular, yeri geldi olaylar yaptılar ama biz dik durmasını her zaman bildik. Çünkü bizim arkamızda her zaman milletimiz oldu. Bizim güvencimiz milletimizdir ne takdir ederse bizlerde ona göre hareket ederiz.  Durmak yok, yola devam derse yürürüz, yeter derse gideriz, takdir milletindir.
Bizim insanca yaşamak için daha yeni bu hallere geldik, bizim çok yapacak işimiz var, gidecek daha çok yol var. İnşallah Türkiye’nin geleceği çok daha aydınlık olacak. Biz yerli otomobil yapacağız diyoruz onlar iptal edeceğiz diyorlar. Havaalanı yapımını, kanal İstanbul projesini iptal edeceğiz diyorlar. Yapılacak olanı durduracağınıza taş üstüne taş koyup şunu bunu yapacağız bile demiyorlar, deseler de bizde onları alkışlayalım.

Eskiden yapılan olaylar ile Recep Tayyip Erdoğan’ı bu zamana kadar indiremediler, şimdi de dış ülkelerin aracılığı ile yine bizlere saldırıyorlar. Kendilerine gün doğdurmak istiyorlar, ama biz onlara o günleri doğdurtmayacağız. Geçtiğimiz gün Muharrem İnce yabancı ülkelerin diplomatları ile Ankara’da toplantı yapıyor, onlara bazı sözler veriyor. Yabancı misyon devletlerinin temsilcileri ile iftar yemeği adı altında toplanıyorlar. Ben bu ülkelerin Müslüman olduğunu bilmiyordum. Güzel bir kılıf uydurmuşlar ama yersen, inanırsan. Orada neler konuştuklarını bizler biliyoruz, Allah bunlara müsaade etmesin.

Önümüzde 24 Haziran seçimleri var. Türkiye’nin etrafını çevirmek istiyorlar. Güney sınırımızda beş bin tır silah dağıttılar. Bu silahları bize karşı kullandılar. Hava savunma sistemleri alıyoruz, çıkmış Meral Akşener’de külliyeyi korumak için aldığımızı söylüyor. Cahillik ancak bu kadar olur. Külliyeyi korumak için S-400’mü alınır. Maksatları milletin aklına bir tane kurt düşürelim, aklını çelelim. İşte bunlara meydan vermemek için sözü söyleyecek olan milletimizdir. 24 Haziran’da sandığa gidip kararınızı vereceksiniz. Bizim vazifemiz bu seçimin ne kadar önemli olduğunu vatandaşlarımıza anlatmaktır. Bu zamana kadar sizlerin oyu ve duasıyla Liderimiz Recep Erdoğan devletimizin başında bundan sonra da sizlerin desteğiyle inşallah yeniden olur. Biz bu zamana kadar çok güzel hizmetler ettik, bundan sonra da devam edeceğiz. 24 Haziran’da fren yapmanın anlamı yok, çalışmaya devam” şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2018, 17:01

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228