Teşkilat Başkanı olacaktı, disipline gönderildi

AK Parti'de il yönetimlerinin 'değişmez ismi' Yusuf Ziya Kısaer, yeni başkan Ahmet Sağlam yönetimine de Teşkilat Başkanı olarak yazılmıştı ama dost meclisinde yaptığı konuşma başını yaktı!

Teşkilat Başkanı olacaktı, disipline gönderildi

AK Parti Balıkesir Teşkilatıyla parti tabanında yankı bulan ve yaklaşık iki hafta önce gerçekleşen olay Balıkesir Yenigün gazetesi tarafından kamuoyu gündemine taşındı. 

HERKESE SAYDIRMIŞ!

İddialara göre, yeni yönetimde Teşkilat Başkanı olarak yer almasına kesin gözüyle bakılan Yusuf Ziya Kısaer, dost meclisinde başta MKYK üyesi Yavuz Subaşı ile yeni il başkanı Ahmet Sağlam olmak üzere birçok ismin aleyhinde sinkaflı konuşmalar yaptı. 

GİZLİCE KAYIT YAPILDI!

Bu konuşmalar orada bulunan bir isim tarafından gizlice kayıt altına alındı ve muhataplarına dinlettirildi. Olan ondan sonra oldu ve AK Parti Balıkesir Teşkilatı karıştı. 


Günlerdir konuşulan olaya, oluşturduğu yönetimi bugün Genel Merkez tarafından onay alan İl Başkanı Ahmet Sağlam el koydu. 

DİSİPLİNİN İLK İŞİ OLACAK


Sağlam, bugün yeni yönetimiyle gerçekleştirdiği ilk toplantısında, Yusuf Ziya Kısaer ile o konuşmayı gizlice kayıt altına alan ismi 'kesin ihraç istemiyle' Disiplin Kurulu'na sevk etti. 
Disiplin Kurulunun görüşlerine başvuracağı iki isim hakkında ihraç kararı vermesi bekleniyor. 

Balıkesir Yenigün gazetesinin gündeme taşıdığı olay kamuoyunda büyük yankı buldu.
 

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2019, 20:24

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner207

banner151