Yeni birşeyler söylemek lazım!

CHP Balıkesir Milletvekili Ergun Aydoğan, hükümeti eleştirmek için ihalesi yapılan ve ödeneği hazır olan körfez yolunu buldu.

Yeni birşeyler söylemek lazım!

CHP Balıkesir Milletvekili Ergun Aydoğan, ''Dünyaya tanıtmak trt spor canlı istediğimiz Balıkesir'in en önemli sorunlarından birisi halk tv canlı maalesef ulaşımdır'' dedi. 

Aydoğan, bölünmüş yolların AK Parti İktidarının en iddialı olduğu alanlardan biri olduğunu, ancak bu kanal 24 canlı konuda Balıkesir'in sorunlarının devam ettiğini belirtti.

Birçok bakanın cnn türk canlı Körfez'de yazlığı olmasına rağmen, Balıkesir'i Körfez'e bağlayan 86 kilometrelik yolun bugüne kadar atv canlı yapılamadığını dile getiren Aydoğan, şunları kaydetti:

''Dünyaya tanıtmak istediğimiz Balıkesir'in en önemli sorunlarındın birisi maalesef ulaşımdır. İstanbul'dan, Bandırma'ya gelen hızlı feribotla yaz nüfusunun hızla artmasıyla birlikte araç trafiğinin artmasının kazalara neden olduğu çok açık olmasına rağmen Balıkesir-Körfez bölünmüş yolu 2006 yılında yatırım programına alınmış, ancak 4 yıl sonra 14 Mayıs 2010'da ihale gerçekleşmiştir. Bu yol, birçok şehirler arası yoldan daha fazla trafiği içinde barındırmasına rağmen, yaz aylarında da tarım araçlarının trafiğe çıkması nedeniyle 86 kilometrelik yolu üç saatte kat ediyoruz. Trafik olabildiğince yoğun olmasına rağmen, bugüne kadar bu yol çözülebilmiş değildir.''

KÖRFEZ YOLU DUBLE OLUYOR, ŞAPCI RAMPASI İŞKENCESİ BİTİYOR..

CHP Milletvekili Ergün Aydoğan'ın bugüne kadar yapılamadığını dile getirdiği Balıkesir körfez karayolunun ihalesi gerçekleşti ve Kamu İhale Kurumu tarafından onaylandı. Yolun yapımına yakın bir gelecekte başlanacak. Ödenek konusunda herhangi bir sıkıntı yok. Körfez Havaalanının uluslararası uçuşlara açılmasıyla birlikte bu yol büyük önem kazandığı için hükümet kısa sürede bitirilmesi noktasında kararlı. Yol tamamlandığında Balıkesir-Edremit arası mesafe azalacak. Sürücüler, Şapcı rampası rezilliğinden de kurtulmuş olacak.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228