Bal-Kes'e bir darbe daha!

Fethiye maçında bir çok haksızlığa uğrayan Bal-Kes’e bir darbe de Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'ndan geldi.

Bal-Kes'e bir darbe daha!
Coşkun YAMAN(AJANS10) Balıkesirspor, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun bir maç seyircisiz oynama cezasına büyük tepki gösterirken, bu karara itiraz etti.
Balıkesirspor Başkanı Tuna Aktürk , “Fethiyespor maçında otobüslerimiz taşlandı, 90 dakika boyunca küfür yedik, üstelik haksız bir penaltı ile 2 puanı bıraktık. Ancak bu yetmemiş ki deplasmanda oynadığımız bu maçtaki olaylar neden gösterilerek seyircisiz oynama cezası verildi. Bu kararın adil olmadığına inanıyoruz. Bu nedenle Futbol Federasyonu'na dilekçe ile itiraz ettik. Bu haftaki Pendikspor maçını taraftarımızın önünde oynamak istiyoruz” dedi.
PFDK, bu maç nedeniyle Fethiyespor'a da bir maç seyircisiz oynama, taraftarların yarattığı olaylar ve küfürlü tezahüret nedeniyle 6 bin lira, takım halinde spormenliğe aykırı hareket nedeniyle de 2 bin 100 lira olmak üzere 8 bin 100 lira para cezası vermişti.  
CEZA BALIKESİR’E VERİLDİ
Bu cezanın taraftara değil aslında Balıkesir şehrine verildiğini belirten Profesyonel Şube Sorumlusu Metin Mengüç ise şunları söyledi:
“Doğrusunu söylemek gerekirse bu maçtan sonra Fethiyespor’a böylesi bir cezanın gelmesini bekliyorduk. Fakat bize de aynı cezanın verilmesini çok anlamsız buluyoruz. Balıkesirspor taraftarı Fethiye’de mağdur olan taraftır. Ayrıca ne olursa olsun, her maçını 6-7 bin taraftara oynayan bir şehrin taraftarı böylesine ucuz gerekçelerle cezalandırılamaz. Her yerde futbolun marka değerinden bahsedip, koskoca bir şehire sudan sebeplerle ceza verilmesi bu marka değerinin de zedelenmesine yol açar. Geçtiğimiz yıl sahalarda baş gösteren olayları ve bu olaylara verilen cezaları gördükten sonra, bize verilen cezayı çok ağır buluyoruz.” dedi.
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228