Balıkesir bu müdüre dikkat!

Uzun yıllar Beden Eğitimi öğretmenliği yaptıktan sonra önce Beşiktaş İlçe Müdürlüğüne atandı, ardından İstanbul GHSİM’de şube müdürü iken Balıkesir'e Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne getirildi. İlk işi ilin potansiyelini çıkarmak oldu. Ardından gazetecilerle bir araya geldi, yapacaklarını anlattı, "Ben yapamayacağım hiç bir işi lağ olsun diye konuşmam. Çözümsüzlük tanımıyorum." dedi.

Balıkesir bu müdüre dikkat!
Balıkesir'in  çiçeği burnundaki Erzurum'lu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, güzel bir şehire gelmesinden duyduğu mutluluğu tanışmak için bir araya geldiği şehir gazetecileriyle paylaştı.

Arıoğlu, Balıkesir'deki görevi vekaleten yürüten Halil İbrahim KOYUNCU'dan yeni yılın ilk günlerinde teslim almıştı. 

Balıkesir'in spor tesisleri yönüyle İstanbul'dan daha şanslı olduğuna dikkat çeken Arıoğlu, ilden çıkmış ünlü sporcuları tek tek saydı,  Balıkesir’in bir “spor şehri” olması amacıyla hizmetlerini dinamik bir şekilde sürdürdüklerini kaydetti. 
Tüm ilde heyecan yaratan Yetenek 10’la Gelecek’’ projesinden övgüyle bahseden Arıoğlu, kurumun faaliyetleri hakkında şu bilgileri paylaştı: 

7'den 77'YE HİTAP EDİYORUZ
“Bizim il müdürlüğü olarak burada merkez 2 ilçeyle beraber toplam 20 ilçede tamamında faaliyetlerimiz var. Okul spor faaliyetlerimiz var, spor şube olarak federasyon faaliyetlerini düzenliyoruz. Tesis yatırımlarımız var, gençlik merkezlerimiz var. 
Yani 7’den 77’ye bütün Balıkesir insanına hizmete amade olmuşuz. Balıkesirli gençlerin, çocukların emrinde olmuşuz. Ve bu uğurda çalışmalarımızı devam ettireceğiz.  Bundan sonra yapacağımız iş niteliğini, eğitimi geliştirmek. Biz bunu gidereceğiz. 

PARASAL SIKINTIYA SPONSORLA ÇÖZÜM
Bugüne kadar yapılmış tesisleri geliştirip üst noktaya taşıyacağız. Amatör sporlarına vereceğiniz destekle bir üst noktaya taşıyacağız. Basın ile beraber olacağız. Amatör spor branşlarının yükselmesi için basın ile beraber çalışacağız. 

BALIKESİR İSTANBUL'DAN DAHA İYİ..
Balıkesir bir spor şehri inanın İstanbul’da olmayan tesisler var. 3 bin 500 kişilik çık güzel bir salonumuz var. Kurtdereli spor salonumuz var. İsmail Akçay adına yapılan önemli bir atletizm pistimiz var. Tesis anlamında bir sorunumuz yok. Yüzme havuzumuz yapılıyor. Problemimiz şu bu tesisleri doldurmak. İçersisindeki gençlerin ihtiyaçlarını giderecek modernizasyonu yerine getirmemiz gerekiyor. 

İnşallah Gençlik spor bakanlığımızla ve sponsorlar ile bunu çözeceğiz. Balıkesir’de Marmara adası hariç tüm ilçelerimizi gezdim ilçelerdeki tesisleri gördüm. Tüm aksaklıkları yerinde gördüm. Sayın Bakanımız Balıkesir’e gelmesi bizim için bir şanstı. Sıcağı sıcağına Gördüğümüz eksiklik ve aksaklıkları birinci elden bakanımıza arz ettik. ” 

KURTDERELİ'DEN İSMAİL AKÇAY'A...
Balıkesir’den yetişen önemli sporcuların varlığına dikkat çeken Lokman Arıcıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Balıkesir’de Kurtdereli Mehmet Pehlivan yetişmiş. Dünyaca ünlü maratoncu ve dünyada saygı gören bir İsmail Akçay var. Güreşte dünya şampiyonu olmuş bir Yasemin Adar’ımız var. Özel sporcular Muhsine Gezer ve Sevim Demircan özel sporcularımız dünya şampiyonu oldular. Bir de dünyaca ünlü futbolcu Balıkesirli İlkay Gündoğan var. İlkay memleketi Dursunbey’e sporda birçok yatırım yapmış kısacası Balıkesir bir spor şehri. Hiçbir yerde yüzme havuzu yokken Balıkesir’de yüzme havuzu varmış. Teniste çok iyi seviyede tenis kortları çok eskiden yapılmış. 


BALIKESİR GÜREŞİN MERKEZİ OLACAK
İnşallah çok kısa zamanında Balıkesir güreşin merkezi yapacağız. Balıkesir ve ilçelerde yağlı güreşler yapılıyor. Balıkesir Valimiz Ersin Yazıcı ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Zekai Kafaoğlu ile yerel belediye başkanlarımız spora ve gençlere çok önem veriyor, destek veriyorlar. Başkanımızla her dalda işbirliği yapıyoruz ve yapacağız. Uyuşturucu ile mücadele diyoruz. Uyuşturucu ile mücadele çocukları ve gençlere zaman ayırmamız ve önem vermemizle olur. Gençler bizim için çok önemli ve değerli. 


ÇÖZÜMSÜZLÜK TANIMIYORUM
Geleneksel oyunlara katkı sağlayacağız. Tüm ilçelerimizde bulunan tüm çocuklarımızı 1 sınıftan 4 sınıfta olan öğrencilerimizi geleneksel oyunlara katacağız. İlçelerde bulunan ilkokullarda beden eğitimi öğretmeni yok. Sınıf öğretmeleri ile geleneksel çocuk oyunları ile çocukları spora dahil ederek eksikliği gidereceğiz. Çözümsüzlük diye bir tanımıyoruz. Bir şekilde bunun çözümü vardır. Bizde bunu çözümüne gideceğiz. Oryantiring sporlarda eksikliklerimiz var daha da geliştireceğiz. Biz Balıkesir Gençlik Spor İl Müdürlüğü olarak her zaman göreve hazırız.”

BANDIRMA'YA SPOR SALONU MÜJDESİ
Yağlı güreşlere, Voleybol 19 yaş eleme müsabakaları, Uluslar arası İsmail Akçay yol koşusu, Yasemin Adar güreş turnuvası, Venüs Sultanlar Ligi baraj müsabakaları gibi birçok spor dalına Balıkesir’de ev sahipliği yaptık. Bunlar Balıkesir ekonomisine büyük kazançlar getirdi. 
Yatırım olarak Ali Hikmet Paşa tesislerine yedek kulübesi, soyunma odaları yenilenecek, Balıkesir Atatürk stadının çimleri değişecek. Bandırma’da üniversiteye en az 3 bin 500 kişilik kapalı spor salonu yapılacak ve Banvit spor kulübü ile üniversite beraberce faydalanacak. Çeşitli ilçelerde gençlik merkezleri ve spor tesisleri yapılacak.”
Arıcıoğlu, sorularını cevaplandırdığı basın mensuplarıyla günün anısına çektirdiği fotoğrafla toplantısını sonlandırdı.
Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2018, 15:31

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228