Balıkesirspor Kulübünün cezası belli oldu

Bir serserinin ilk yarı bitiminde sahaya girerek mahkeme saldırması üzerine skor 0-0 iken iptal edilen maçtaki olayla ilgili Balıkesirspor kulübüne verilen ceza açıklandı.

Balıkesirspor Kulübünün cezası belli oldu

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Balıkesirspor-Ümraniyespor maçı ile ilgili kararını açıkladı. Kırmızı-Beyazlı takım kendi sahasındaki 2 maçı (Amedspor ve Altay) seyircisiz oynayacak. Ayrıca kulübe 100 bin lira para cezası verildi.
MAÇ IÇIN TOP TFF'DE
Skor 0-0 iken yarıda kalan Balıkesirspor Ümraniye maçı ile kararı Futbol Federasyonu yönetim kurulu verecek. Beklenti maçın kaldığı yerden devamı yönünde.
BAL-KES TAHKİME GİDECEK
Balıkesirspor Kulübü Başkanı Mustafa Bahçeci, Tahkime başvurarak 2 maçlık cezaya itiraz edeceklerini söyledi.


TFF'YE ÇAĞRI
Bahçeci, "Yaşanan olay tüm çıplaklığıyla ortada. Bizim kulübün ve takımımızın hiçbir ihmali yok. Bir meczubun sebep olduğu olayın faturası bize değil sebep olanlara kesilmeli. Futbol federasyonu'ndan maçı kaldığı yerden devam etmesi yönünde karar alacağını umuyor ve bekliyoruz."
ÏŞTE O KARAR
BALIKESİRSPOR BALTOK Kulübünün, 17.09.2018 tarihinde oynanan BALIKESİRSPOR BALTOK-ÜMRANİYESPOR Spor Toto 1. Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 2 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA CEZASI ve 100.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına..

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2018, 20:19

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228