Efsane maratoncuya en güzel jest

İsmail Akçay Yarı Maratonu Balıkesir’de gerçekleştirilirken, erkeklerde Bekir Karayel, kadınlarda Meryem Erdoğan birinci oldu.

Efsane maratoncuya en güzel jest
 
Coşkun YAMAN (AJANS 10) Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile Atletizm Federasyonu’nun birlikte düzenlediği “İsmail Akçay Yarı Maratonu” bugün koşuldu. 20 bin 100 metrelik koşuya yarışlara değişik yaş kategorilerinde 135 atlet katıldı. Yarışların Atatürk Stadı önündeki startını Türk atletizminin efsane ismi İsmail Akçay verdi. Yarışlarda erkeklerde Ankara’dan Bekir Karayel 1.05.18’lik derecesiyle birinci oldu. İzmir’den Erkan Kuş 1.05.30’luk derecesiyle ikinci, Kocaeli’den Fatih Bilgiç 1.06.20’lik derecesiyle üçüncü oldu. Bayanlarda Kocaeli’den Meryem Erdoğan 1.17.21’lik derecesiyle ipi en önde göğüsledi. Bayanlarda İstanbul’dan Bahar Erdoğan 1.18.24’lük derecesiyle ikinci, Nilay Esen 1.20.18’lik derecesiyle üçüncü oldu.
AVRASYA MARATONU İÇİN
İYİ BİR HAZIRLIK OLDU
Kros ve maratonda Balkan ve Türkiye şampiyonlukları olan Bekir Karayel İsmail Akçay adına düzenlenen bir yarışı kazanmanın mutluluğunu yaşadığını belirtirken,“Bu yarışlar Avrasya Maratonu öncesi benim için iyi bir hazırlık oldu. Avrasya’da en iyi derecem olan 2.17.03’ten daha iyi koşup, olimpiyat barajını geçmeyi amaçlıyorum” dedi.
MERYEM ERDOĞAN’DAN
AKÇAY’A KUTLAMA
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sporcusu olan Etiyopya asıllı milli atlet Meryem Erdoğan , “İsmail Akçay’ı tebrik ediyorum. Akçay tüm sporcular için örnek bir insan. O olimpiyat dördüncüsü olmasa bu yarışta olmayacaktı” diye konuştu. 5 bin ve 10 bin metrelerdeki başarısıyla da dikkat çeken Erdoğan, yarışlarda büyük ilgi gördü.
PARA ÖDÜLÜ DE VERİLDİ
Yarışmada dereceye giren sporculara ödüllerini İsmail Akçay’la Vali Vekili Ali Osman İşsen Gençlik ve Spor Genel  Müdürü Yunus Akgül , AKP Balıkesir Milletvekili İsmail Özgün sundu. Yarışmada birinci olanlara madalyalar dışında 2 bin 500, ikinci olanlara  2 bin, üçüncü olanlara bin 500 lira para ödülü verildi.  
AKÇAY’IN MUTLULUĞU
 “Türkiye’nin en başarılı maratoncusu” olarak spor tarihine geçen İsmail Akçay,  “Bugün benim en mutlu günlerimden biri. Şampiyon olmuş gibi sevinçliyim. Türkiye’de sevip, saygı duyduğum bir çok insan bu yarışla bugün bir araya geldi. Balıkesir’in de tanıtımına katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi.
YARIŞ GELENEKSELLEŞECEK
Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, “Türk atleziminin efsane ismi İsmail Akçay’a geç de olsa vefa borcumuzu ödemek için bu yarışları düzenledik. Bundan sonra bu yarışları daha fazla katılımlı, daha büyük ödüllü yapacağız, yarışları geleneksel hale getireceğiz”  diye konuştu. 
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228