Kırkpınar tamam, sıra Kurtdereli'de

656'ncısı düzenlenen Tarihi Kırkpınar Güreşleri'nde İsmail Balaban altın kemeri kazanan isim oldu. Gözler Kırkpınar'ın rövansı olarak bilinen Kurtdereli Güreşlerine çevrildi.

Kırkpınar tamam, sıra Kurtdereli'de
BU yıl 656'ncı Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin finalinde karşılaştığı Ohan Okulu'yu 55 dakika süren mücadelede altın puanla mağlup eden İsmail Balaban, başpehlivanlığı kazandı.

İsmail Balaban'a altın kemerini Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç verdi. Balaban, ünlü Cihan Pehlivanı Kurtdereli'nin köyündeki güreşlere de katılacak. 


Sarayiçi Er Meydanı'ndaki güreşleri Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur ile Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da arkadaşlarıyla birlikte izledi. Kurtdereli güreşleri için de görüşmeler yaptı.Bu arada, Merkezi Balıkesir'de bulunan Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği'nin ilk encümen toplantısı da Edirne'de yapıldı. Birlik başkanı Ahmet Edip Uğur'un başkanlık ettiği toplantıda, ata sporunun dünya genelinde tanıtılması amacıyla yapılacak çalışmalar ele alındı.Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2017, 20:50

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner151