Kurtdereli için Türkiye'yi dolaşıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere bakan ve genel müdürleri kırmızı dipli mumla Balıkesir'e davet eden Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, bu kez Bursa ve İstanbul'da çalmadık kapı bırakmadı. Başkan Yılmaz'a, Başkan Yardımcıları Yusuf Hocaoğlu ve Yasin Sağay da eşlik etti.

Kurtdereli için Türkiye'yi dolaşıyor

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, bu yıl 10-11-12 Ağustos'ta, Cihan Pehlivanı Kurtdereli Mehmet Pehlivan anısına düzenlenecek olan Kurtdereli Güreşleri'ne davet için Bursa ve İstanbul'daydı. Başkan Yılmaz'a, Başkan Yardımcıları Yusuf Hocaoğlu ve Yasin Sağay da eşlik etti.

TANITIM TOPLANTISINA KATILDI

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı ziyaret ederek kırmızı dipli mum ile Kurtdereli Güreşleri'ne davet eden Yılmaz, ayrıca Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Osmangazi Belediyesi ve Tarihi Çarşı ve Hanlar Birliği işbirliği ile bu yıl 3 Ağustos-3 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek ‘Payitaht Çarşı Alışveriş Günleri’nin tanıtım toplantısına katıldı.

BURSA PROTOKOLÜNE DAVET

Başkan Yücel Yılmaz, Başkan Alinur Aktaş'ın yanı sıra AK Parti Bursa Milletvekili ve 66. Hükümet Dönemi Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, Bursa Valisi İzzettin Küçük, AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı İbrahim Burkay, Bursa Çarşılar Federasyonu Başkanı Muhsin Özyıldırım’ı Karesi'de gerçekleştirilecek Kurtdereli Güreşleri'ne davet etti.

İŞBİRLİĞİ VURGUSU

Bursa ziyareti kapsamında Bursa Yıldırım Belediye Başkanı Dr. İsmail Hakkı Edebali’yi de ziyaret ederek Kurtdereli Güreşleri'ne davet eden Başkan Yılmaz, Başkan Edebali ile birlikte Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi’ni ziyaret etti.

Türkiye'de yerel yönetimlerin ağırlığının her geçen gün arttığını bu nedenle belediyeler arasındaki işbirliği ve görüş alışverişinin önemli olduğuna dikkat çeken Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Bu anlamda Sayın Başkan’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

İSTİŞARELER DEVAM EDECEK

Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi'ni inceleyen Başkan Yücel Yılmaz, "Kentsel Dönüşüm Türkiye’nin bir gerçeği. Tüm şehirlerimizin güvenli ve kaliteli yapılara ihtiyacı var. Bu süreci doğru yönetmek için böyle merkezlerin olması çok doğru bir uygulama. Bizler de yürüttüğümüz çalışmalar hakkında şehirlerin yöneticileri olarak istişarelerimizi sürdüreceğiz. Sayın Başkanımız İsmail Hakkı Edebali’ye bizleri ağırladığı için teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi.

BURSA'NIN ARDINDAN İSTANBUL

Bursa ziyaretlerinin ardından İstanbul'a geçen Başkan Yücel Yılmaz, İstanbul'da Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can'ı ziyaret ederek Cihan Pehlivanı Kurtdereli Mehmet Pehlivan anısına düzenlenecek güreşlere davet etti.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 17:38

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228