Roma'nın yıldızı Balıkesirli Cengiz'den 100 kurban!

İtalya futbol liginin en üst seviyesi olan Serie A takımlarında Roma'nın Balıkesirli yıldız futbolcusu Cengiz Ünder, Türkiye Diyanet Vakfı'na 100 adet kurban bağışında bulundu.

Roma'nın yıldızı Balıkesirli Cengiz'den 100 kurban!

TÜRK Milli takımının yıldız oyuncuları arasındaki Cengiz Ünder, Diyanet Vakfına 100 adet küçükbaş kurban bağışında bulunarak örnek bir davranışa imza attı.  


 

Milli Takım ve AS Roma Futbol kulübünün başarılı futbolcusu Cengiz Ünder kurban bağışını Türkiye Diyanet Vakfına yaptı.

Balıkesir Sındırgı İlçe Müftülüğüne babası Hasan Ünder vesilesiyle kurban bağışında bulunan Ünder’in vekaletini Sındırgı İlçe Müftüsü ve TDV Şube Başkanı Sedat Çakar teslim aldı.


 

SMS ile geri bildirim yapılmasının ardından Cengiz Ünder, bağışın gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfına teşekkür etti.

Sındırgı İlçe Müftüsü ve TDV Şube Başkanı Sedat Çakar, başarılı futbolcu Cengiz Ünder ve ailesinin de Türkiye Diyanet Vakfının hayır kervanına katıldığını söyledi.

Milli futbolcunun bağışını Türkiye Diyanet Vakfına bağışlamasından ayrıca memnuniyet duyduklarını belirten Çakar, “Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımız tarafından yürütülen 2019 yılı vekalet yoluyla kurban çalışmaları kapsamında bu yıl inşallah yurt içinde 72 il, 202 ilçede ve 278 kesim noktasında, yurt dışında ise 149 ülke 443 bölgede milletimizin emanetlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Yapılan her bir bağış bizim için çok kıymetli. İnşallah 7 kıtada mazlum, mağdur ve gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşarak bayram sevinci yaşamalarına vesile olacağız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2019, 16:15

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228