Posta kutunuza böyle bir e-mail geldiyse şunu yapın

Bugün onbinlerce kullanıcının posta kutusuna "E-Posta Hesap Fesihi" adı altında gönderilen e-mailde, "E-postanız bugün 12 saat kapalı olacak" denilerek güncelleme yapmaları istenerek bir link verildi. Bu linke tıklayanlar büyük bir şokla karşı karşıya kaldı. Aşağıdaki postanın benzeri size de geldiyse yapmanız gereken şu;

Posta kutunuza böyle bir e-mail geldiyse şunu yapın

Şüpheli bir e-posta alırsanız, ne yapmalısınız?


1. Bilgileri araştırmak.

Biraz zaman ayırın ve bilgileri control edin. Genellikle Snopes.com ve diğer dolandırıcılık, zincir mektuplar diye bilinen sitelere bilgi sağlayabilir. Posta içindeki bağlantılara tıklamayın, ancak bunun için şirketin internet sitesine gidin ve e-posta geçerliliğini doğrulamak için kendi müşteri servis temsilcilerine  telefonla ya da çevrimiçi başvurun.

2. Şüpheli faaliyet raporu.

Birisinin Outlook.com hesabınıza eriştiğini düşünüyorsanız, Microsoft hesabı oturum açma sayfası sahte görünüyor veya onaylamadığınız halde parola değişikliğini onaylamak için e-posta alıyorsunuz, hemen //account.live.com ‘a giderek parolanızı değiştirin. Sonra ücretsiz bir programla bilgisyarınızı tarayarak PC’de virüs ve kötü amaçlı bir program olmadığını anlayın.

3. Outlook.com ekibi yeni dolandırıcılığı belirlemek için yardımcı olur.

Outlook.com önemsiz düğmesine tıklatın ve “Önemsiz posta” veya “kimlik avı dolandırıcılığı raporu” Outlook.com ekibi bildirmek için. Ne yaparsanız yapın, gönderene yanıtlamayın.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2019, 21:53

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228