banner275

banner283

banner274

banner282

Zamanda yolculuk ne zaman başlayacak?

Zamanda yolculuk, filmlerde ve romanlarda ele alınan en popüler konulardan biri... Peki zamanda yolculuk yapmak sadece filmlerde olan birşey mi? Gerçekte zamanda yolculuk yapmak mümkün mü? Zamanda yolculuk yapabilenler var mı? İşte bu soruların yanıtı..

TEKNOLOJİ 17.08.2019, 16:20 20.08.2019, 17:34
Zamanda yolculuk ne zaman başlayacak?
Zamanda yolculuk, filmlerde ve romanlarda ele alınan popüler bir konu...
Ruhsal olarak zamanda yolculuk yapmak, ileri veya gerideki bir tarihe beden olarak gitmek veya farklı boyutlara geçebilmek gibi..
Ekseriyet zamanda yolculuk yapmayı sadece film ve romanlarda olan bir kavram olarak sanıyor ama durum pek öyle değil.
Zamanda yolculuğun antik zaman diliminde veya günümüzde de yapıldığı ileri sürülüyor..
Amerikan Gizli Servisi NSA’da görev yapmış iki bilim adamına göre, Amerikan Savunma Bakanlığı zamanda yolculuk yapılan bir makinayı bundan tam 52 yıl önce keşfetti..
Makinayı icat eden kişi de meşhur bilim adamı Nikola Tesla’ydı..

Takvimler 1967 yılını gösteriyordu.
İddiaya göre bu teknoloji özellikle askeri karargâhları gizlemek adına geliştirildi. Bazı komplo teorisyenlerinin ortaya attığı iddiaya göre de CIA, Tesla’nın ölümünün ardından, Sırp kökenli bilim adamının ışınlanma ile ilgili notlarını ele geçirdi. NSA’nın iki itirafçısından birinin adı Michael Relfe...  
Amerikan ordusunda da görev yapan Relfe, gizli bir operasyonda yer aldığını kabul etti.
1976’ya orduya giren Relfe, Amerika’nın Mars’ta kurduğu iki koloniyle ilgilenmekle görevliydi. Relfe’nin iddiasına bu görev sırasında zamanda yolculuk yaptı. Onun söylediklerine göre kendi gibi Mars’ta çalışanlar bazı şeyleri hatırlayabiliyor ancak hafızlarının silindiğini iddia ediyorlar...
Dr. Andrew D. Basiago da DARPA projesiyle (1968 – 1972) ilgilendi. Uzay – zaman hologramında zaman yolculuğu deneyleri yaptı. Zaman yolculuğu için çocuklar seçildi.
ABD hükümeti zamana yolculuğunu genç beyin ve bedenlerdeki etkisini merak ediyordu.
Çünkü yetişkinler birkaç yolculuktan sonra akli melekelerini kaybetmişti. Çocukların farklı beyin yapıları olduğu ve kendilerini koruyabileceği düşünüldü.
Deneyin sonunda ne olundu bilinmiyor.. Dr. Basiago’ya göre gelecekteki insanlar, kendi geleceklerinde oynayacakları rolleri önceden görebilecek.
Dr. Basiago ayrıca baba ve oğul Bush’a 1970’li yılların başında New Mexico’da buluştuklarında ABD Başkanı olacaklarını önceden söylediğini ileri sürüyor...
Basiago ayrıca Barack Obama’nın bir öğrenci partisinde içkiliyken ABD Başkanı olacağını haykırmasını manidar bulduğunu açıkladı.

Yorumlar (0)
17°
gök gürültülü hafif yağmurlu
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs biyolojik bir silah mı, doğal bir hastalık mı?
Koronavirüs biyolojik bir silah mı, doğal bir hastalık mı?
Namaz Vakti 01 Haziran 2020
İmsak 03:45
Güneş 05:36
Öğle 13:11
İkindi 17:07
Akşam 20:37
Yatsı 22:19
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Günün Karikatürü Tümü