Görev yaptığı 2004-2009 yılları arası gecesini gündüsüne katarak Balıkesir'i "kabasadan kente dönüştüren isim" olarak şehir tarihine adını yazdıran efsane Belediye Başkanı Sabri Uğur vefat yıldönümünde hayırla yad ediliyor, hiç eksilmeyen hasret ve dualarla anılıyor

Uğur'u ailesi ve sevenleri Başçeşme Mezarlığındaki kabri başında dualar ile yad etti. 

Bu arada,  çok sayıda seveni sosyal medya hesaplarından anma mesajları paylaştı.  Uğur'un belediye başkanlığı döneminde meclis üyesi olarak "A Takımı"^nda yer alan AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran da yayınladığı mesaj dava arkadaşını rahmetle andı.

BU FOTOĞRAF ÇOK ŞEY ANLATIYOR

ekrem-basaran-sabri-ugur

Uğur'un 2004 seçimleri sonrası Balıkesir Belediye Başkanlığı görevini teslim aldığı törenden fotoğraf paylaşan Ekrem Başaran, "Balıkesir’de AK Parti Belediyeciliğini başlatan ve unutulmaz eserler bırakan, örnek bir belediyecilik ve başkanlık yapan önceki dönem Balıkesir Belediye Başkanımız Sayın Sabri Uğur’u 6. Ölüm yıl dönümünde rahmet ve minnetle anıyoruz. Mekanı cennet olsun inşallah." ifadelerini kullandı. 

RAMAZAN DEMİR YAZDI

sabri-ugur-kimdir-ne

Uğur'la  ilgili bugüne değin çok şeyler söylendi, yazıldı, çizildi,

ben kısaca şunu hatırtayım; 

Bize emanet edilen imkanlar ve makamlar bir gün mutlaka elimizden alınacaktır.

Buradaki asıl mesele, onları teslim ettikten sonra elimizin temiz kalıp kalmayacağı ve geride kalanların belleklerinde nasıl bir not bırakacağımızdır."

Gerisi laf-ı güzaftır!

Yazının tamamını okumak için tıklayın

Editör: Macit ERMİŞ