Balıkesir'de uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen Balıkesirspor Kulübü eski yöneticisi Ümit Rıza Tezcan'ın, Kepsut Cezaevinde tutuklu bulunan ağabeyi Kubilay Tezcan, acı haberi alınca adeta yıkıldı. Cezaevinde rahatsızlanan Tezcan, hastaneye kaldırıldı.
 

Alınan bilgiye göre, kardeşi Ümit Rıza Tezcan'ın (45) ölüm haberini öğrenen Kubilay Tazcan, sinir krizi geçirdi. Doktorların müdahale ettiği Tezcan, cezaevindeki revirde bir sürece müşahade altında tutuldu.
Yüksek tansiyon ve kalp rahatsızlığı bulunduğu öğrenilen Tezcan'ın sağlık durumu ciddiye dönüşünce, Kepsut L tipi Cezaevi'nden jandarma eşliğinde bugün Balıkesir Devlet Hastanesi'ne getirildi. Kardioloji sersivinde tedavi altına alınan Tezcan'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

 

Tezcan'ın getirilişi öncesinde ve sırasında, Balıkesir Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş ve Organize Suçlarla Mücadele şubesi ekipleri ile İl Jandarma Komutanlığı'ndan çok sayıda jandarma, hastane önünde, bahçesinde ve giriş-çıkış noktalarında sıkı güvenlik önlemleri aldı.

Balıkesir'deki çok sayıda cafe ve barın işletmeciliğini yürüten Kubilay Tezcan, 23 Ekim'de düzenlenen operasyonda 2 kişiyle birlikte gözaltına alınmış, sevkedildiği Adli Makamlarca, "organize suç örgütü lideri" olduğu iddiasıyla tutuklanmıştı.
Bu arada, 6 Aralık günü Dinkçiler Mahallesi Göçmen Konutları yakınında meydana gelen ve Ümit Rıza Tezcan'ın öldürüldüğü olayla ilgili olarak gözaltına alınan Zekeriya Ç, Özer T, ve Ali H.'nin  Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgulamalarının devam ettiği bildirildi.

Editör: Haber Merkezi