Balıkesir höşmerimcisi öldü

Balıkesir'ün ünlü höşmerim tatlısının Türkiye'nin dört bir yayına yayılmasına öncülük eden Lokantacılar Odası'nın eski başkanı Engin Gençdemir amansız hastalığa karşı verdiği mücadeleyi kaybetti.

Balıkesir höşmerimcisi öldü
BALIKESİR'de "höşmerim" denilince akla gelen isimlerin başında gelen kentin sevilen simalarından Engin Gençdemir vefat etti.

Yakalandığı kansere karşı yaklaşık 4.5 yıldır savaş veren Gençdemir, bu mücadeleye daha fazla direnç gösteremedi ve gece 00.30 saatlerinde hayata gözlerini yumdu. 

Gençdemir, 59 yaşındaydı.

Bir dönem Balıkesir Lokantacılar ve Ahçılar Odası'nın da başkanlığını yürüten Engin Gençdemir, Zaman Höşmerimlerinin (Yeniköylü Höşmerim) sahibiydi. 

BALIKESİR SEVDALISIYDI
Çevresinde sevilen bir isim olan Gençdemir, höşmerimin tanınması ve yayılması amacıyla çaba gösteren kişilerin başında geliyordu. Çeşitli kuruluşların, İstanbul, Ankara ve diğer illerde gerçekleştirdiği Balıkesirle ilgili organizasyonlarında dağıtılması amacıyla yüzlerce kutu höşmerimi ücretsiz olarak veriyordu. 

YENİKÖY'DE TOPRAĞA VERİLDİ
Cenazesi bugun ögle namazına müteakip Balıkesir Karesi Camiinden kaldırılan Gençdemir, ardından Yeniköy mezarlığına götürülerek burada dualar eşliğinde toprağa verildi. 

balikesirim.net, merhum Engin Gençdemir'e Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine sabr-ı cemil niyaz eder. 

HÖŞMERİMİ HERKESE SEVDİRDİ!

Balıkesirle ilgili program yapmak amacıyla kente gelen televizyoncular, ünlü höşmerimin nasıl yapıldığını Engin Gençdemir'e anlattırırdı.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2018, 15:13

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner222

banner215

banner151

banner206

banner214