MATEMATİĞİN DAHİ ÇOCUKLARI

Balıkesir Özel Fırat Ortaokulu, Amerika Birleşik Devletleri Matematik Birliği (MAA) ve Nebraska Üniversitesi'nin düzenlediği '28. Uluslararası İlköğretim Matematik Olimpiyatı'nda (AMC-8), 7 madalya aldı.

MATEMATİĞİN DAHİ ÇOCUKLARI
Fıratlı öğrenciler, İzmir Yaşar Üniversitesi’nde yapılan Matematik Olimpiyatı’nda 3 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya alarak önemli bir başarıya imza attı. İlköğretim alanında dünyanın en prestijli yarışmalarından biri olarak kabul edilen olimpiyata bu yıl 86 ülkeden 5 bin 200 okul katıldı. Bu okullardan toplam 420 bin ilköğretim öğrencisinin katıldığı Uluslararası İlköğretim Matematik Olimpiyatı çekişmeli mücadelelere sahne oldu. Yarışma tüm dünyayla aynı anda Türkiye’de Yaşar, Koç ve Fatih Üniversiteleri’nde yapıldı. İzmir Yaşar Üniversitesi’nde yapılan 28. Uluslararası İlköğretim Matematik Olimpiyatı'na katılan Özel Fırat Ortaokulu 3 altın,1 gümüş ve 3 bronz madalya kazandı. Matematik Olimpiyatı'nda madalyalar Türkiye, ABD, Çin, Kanada, Rusya ve Koreli öğrenciler arasında paylaşıldı.

BALIKESİR'İN GURUR KAYNAĞI OLDULAR
Yarışmada Alp Atakan Acar, Beyzanur Dündar, Nidai Çağrı Savran altın madalya, Doğukan Kalınoğlu gümüş madalya, Ahmet Kerem Erçetin, Ebra Özen, Ahmet Yazıcı ise bronz madalya alarak Balıkesir'in gurur kaynağı oldu. Başarılarından dolayı öğrenci ve öğretmenleri kutlayan Okul Müdürü Ramazan Bayram, bugüne kadar birçok ulusal ve uluslararası yarışmalarda, proje, olimpiyat ve spor branşlarında büyük başarıya imza attıklarını söyledi. Öğrencilerin gösterdikleri başarının kendilerini çok mutlu ettiğini ifade eden Müdür Bayram, "Başarı Fırat İlköğretim Okulu'nda artık bir gelenek oldu. Bunu son yıllarda her daldaki alınan madalyalar ile ispatladık. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi yürekten kutluyorum. Okul olarak öğrencilerimizin her yönden yetişmesini arzu ediyoruz. Alınan bu neticeler de bize doğru yolda olduğumuzu gösteriyor" dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228