Balıkesir'e yön verenlerin gündemi bu!

Balıkesir'de iş dünyası olduğu kadar siyasetin de gündemini Ticaret ve Sanayi Odası'nın seçimleri oluşturuyor. Büyükşehir Belediyesi'nde yaşanan değişim Kentin en güçlü iki STK'sı olan Sanayi ve Ticaret Odası ile devam edecek. Nisan'daki seçimde "ben yokum" diyen Fahri Ermişler'den boşalacak koltuğa Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula'nın oğlu Rahmi Kula oturmaya hazırlanıyor. Sanayi Odası'nda ise, Büyükşehrin eski başkanı Edip Uğur'un oğlu İsmail Uğur'un yerine Hasan Eğinlioğlu'nun başkanlığı gündemde. Eğinlioğlu, 'Anadolu Beyi' Rona Yırcalı'ya yakın isimlerden biri. Kula ve Yırcalı grubu böylece rövanşı almış olacak. Ancak siyasilerin de seçimlere müdahil olmak istediği iddiaları konuşuluyor.

Balıkesir'e yön verenlerin gündemi bu!
Balıkesir'de yerel  politika gazetesi, Sanayi ve Ticaret Odası seçimlerini bugünkü manşetine taşıdı. Gazete haberinde, aynı zamanda Balıkesir Genç İşadamları Derneği Başkanı olan Rahmi Kula'yı, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun da desteklediğini yazarken AK Parti'yi de işin içine çekerek şu iddiayı gündeme taşıdı;
"AK Parti içinde bu noktada bir ayrışma söz konusu. Kafaoğlu ve ekibi BTO’da Rahmi Kula’yı desteklerken, AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan’ın BTO için Ragıp Başlı’yı öne çıkarmaya çalıştığı konuşuluyor. Bazı kaynaklar, Demiraslan’la Kafaoğlu arasında bu noktada gerginlik yaşandığını ileri sürüyor. Demiraslan’ın, İl kongresi sürecinde de Kafaoğlu ve Milletvekillerini devre dışı bırakıp yönetimi kendi inisiyatifiyle oluşturması da gerginliğin başlangıcı olarak görülüyor."
Ticaret Odası seçimleri 2 Nisan'da gerçekleşecek. 

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2018, 23:27

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner222

banner215

banner151

banner206

banner214