Almanya'yı Balıkesir zannetti!

Almanya'nın Duisburg kentinde yaşayan Balıkesirli Döndü Alkan, ekmek teknesini kaptırmamak için Almanlara karşı direniyor.

Almanya'nın Duisburg kentinde yaşayan ve 15 torun ve dört torun sahibi Balıkesirli Döndü Alkan (59), 17 yıldır imbiss olarak işlettiği konteynerini kaldırmak isteyen şehir idaresiyle başı dertten kurtulmuyor.
Gecmişte konteyneri satan fırmayla büyük sorunlar yaşayan ve bunun için mahkemelerde mücadele veren 59 yaşındaki Döndü Alkan, uzun süredir de şehir idaresiyle başının dertte olduğunu iddia etti.
Duisburg'un Huckingen semtinde bir konteyner içinde "BACI İMBİSS" adında kebap salonu işleten Döndü Alkan, belediye idaresi tarafından kendisine gönderilen "en kısa zamanda konteyneri kaldır ve alanı temizle" talimatıyla zor günler yaşadığından yakındı.
İdarecilerin kendisini kandırıp 10 senelik mukave yerine bir yıllık mukaveleye imza attırdıklarını iddia eden Döndü Alkan, "konteynerin hemen yanında yeni açılan çocuk bakımevi ve caddenin karşı yanında bulunan sürücü kursu için, benim konteyneri kaldırp park alanı yapmak istiyorlar.Onlar güçlü oldukları için, beni burdan atmak istiyorlar" diye dert yandı.
17 yıldır buraya dünya kadar para harcadım diyen Döndü Alkan, "büyük balık, küçük balığı yutar" misali beni burda yaşatmayacaklar. Türk yetkililerden ve vatandaşlardan destek bekliyorum dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228