Balıkesir Müftüsü görevden alındı

7 yıldır görev yapan Necdet Çetin, şok bir kararla görevden alındı, yerine Artvin Müftüsü Açar'i atandı.

Balıkesir Müftüsü görevden alındı
BALIKESİR Müftüsü Necdet Çetin, görevden alındı.
Balıkesir İl Müftüsü Necdet Çetin'in başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınması kararlaştırılırken, Balıkesir İl Müftülüğüne, Artvin İl Müftüsü Turgut Açari'nin atanması uygun görüldü.
Çetin, Bilecik İl Müftüsü olarak görev yaparken 1998'de emekli olmuş, 2003 yılında ise Balıkesir'e müftü olarak atanmıştı. Çetin'in görevden alınması Balıkesir'de beklenmedik bir karar olarak değerlendirildi.
Balıkesir'in yeni müftüsü ise, Düzce'li ve Balıkesir'i yakından tanıyan bir isim. Turgut Açari, ilk müftülüğünü de Balıkesir'de yaptı.
KENDİ ANLATMIYLA  BALIKESİR'İN YENİ MÜFTÜSÜ
1957 yılında Düzce'de doğdum. İlköğrenimimi Duraklar İlkokulunda tamamladım. 1974 yılında Düzce İmam-Hatip okulunu bitirerek, iki yıl kadar İmam-Hatiplik yaptım. 1976 yılında başladığım Yüksek İslam Enstitüsünden, 1980 yılında mezun oldum.
Diyanet İşleri Başkanlığı Haseki Eğitim Merkezi üçüncü dönem Kursunu bitirerek, 1983 yılında Balıkesir'in Savaştepe İlçesine Müftü olarak tayin oldum. 1986 yılında Bolu'nun Seben İlçesine naklen atandım. 1987 yılı Mart ayında da Almanya Siegburg Merkez Camii'ne Din Görevlisi olarak gönderildim. Altı yılın sonunda eski yerim olan Seben'e geri döndüm ve iki yıla yakın vaizlik yaptım.
1995 yılı başında, Müftü olarak Balıkesir/Gönen'e tayin oldum.2002 yılı Eylül ayında da İstanbul Beyoğlu Müftülüğüne atandım. 08 Şubat 2008 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan kararname ile Artvin İl Müftüsü olarak görev yaptım. 6 Kasım 2010 tarihinde yayımlanan kararnameyle Balıkesir İl Müftüğü'ne atanmış bulunmaktayım.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228