DEĞİŞİM PLATFORMU: BİZ HAZIRIZ

Balıkesir'de Ticaret ve Sanayi Odalarının yönetimlerine talip olan Değişim Platformu birlik mesajı verdi

DEĞİŞİM PLATFORMU: BİZ HAZIRIZ

Ticaret Odası Başkan adayı Ermişler, samimi, kararlı ve azimli bir şekilde bu yola çıktıklarını ifade ederek, "Bizimle beraber olmak isteyen herkese kapımız ve gönlümüz açık. Küçük olsun bizim olsun demiyoruz. Büyük olsun Balıkesir'in olsun. Biz hazırız" dedi.

Balıkesir Değişim Platformu üyeleri basın mensuplarıyla bir araya geldi. Balıkesir Ticaret Odası (BTO) Başkan adayı Fahri Ermişler, demokrasiyi herkesin eşit haklara sahip olduğu, hür iradesini göstererek seçimle sivil toplum kuruluşlarını yönetenleri seçtiği bir sistem olarak tanımlayarak, "Sanayi Odası ve Ticaret Odası şehrimizdeki en önemli sivil toplum kuruluşları arasındandır. Yarın (2 Mayıs) Sanayi Odamızın, 8 Mayıs’ta ise Ticaret Odamızın yapılacak seçimlerinde üyelerimiz, bu odaları dört yıl süreyle yönetecek temsilcilerini seçecek. Balıkesir Değişim Platformu adını verdiğimiz bu oluşumla biz, herkesi kucaklayan bir komite, meclis ve yönetimleri oluşturup, odanın önümüzdeki 4 yıllık yönetimine talibiz ve bunun için de adayız" dedi.

"HİZMET İÇİN ADAY OLDUK"

Değişim platformu olarak sadece Ticaret Odası ve Sanayi Odası seçimlerine aday olmadıklarını, kendilerinin aynı zamanda gelişen ve değişen Balıkesir’in hak ettiği yeri almasında görev almak, Balıkesir’e hizmet vermek için aday olduklarını dile getiren Ermişler, "Bu zor göreve sadece aday olmakla kalmadık. Projeler ürettik, bütün oda üyelerine ulaşabilmenin çarelerini aradık. Kapsayıcı ve her üyenin memnun olacağı hizmet anlayışına nasıl ulaşırız, Balıkesir ticari hayatına yön vermesi gereken odaları, ticari hayatın içinde aktif rol alacağı sistemin nasıl kurulması gerektiği konusunda çalışmalar yapmaktayız. Ve en önemlisi, bütün bu çalışmaları planlarken ekip olduğumuzu asla unutmadık ve şu an burada bulunan ve bulunamayan arkadaşlarımızla birlikte hareket ettik" diye konuştu.

"KİMSENİN SİYASAL FİKRİ

BİZİ İLGİLENDİRMİYOR"

Çıktıkları yolun Balıkesir’i hak ettiği değerlere ulaştırma yolu olduğunu ifade eden genç başkan adayı, şunları söyledi: "Bizler değişim platformu olarak sadece projelerimiz ve hizmet anlayışımızla var olduğumuzu, üyelerin hizmet beklediğini ve onlara ulaşabilmenin çarelerini aradığımızı, kimsenin siyasal fikrinin bizi ilgilendirmediğini oda üyeleri ile yaptığımız sohbetlerde tekrarladık. Şimdi de burada bu söylemimizi bir kez daha tekrarlıyoruz. Biz, bu seçim sürecinin Balıkesir ve odamıza layık bir olgunlukta geçmesi için elimizden gelen tüm gayreti gösterdik ve göstermeye de devam ediyoruz. Balıkesir’e yakışır, üyelerimize layık, Balıkesir'i içeride ve dışarıda en iyi bir şekilde temsil edebilecek. Balıkesir ticaretini daha da üst seviyelere çıkaracak bir meclis yapısı oluşturmaya gayret göstereceğiz. Meslek komitelerinde bulunacak arkadaşlarımızın hangi siyasi partiye mensup olduğuna, hangi takımı tuttuğuna, hangi rengi sevdiğine bakmayacağız. Bizim için önemli olan, içinde bulunduğu meslek grubunu en iyi şekilde temsil edebilmesidir."

"ODALAR ŞEFFAF OLMALI"

Bir hizmet işletmesi olan Balıkesir Ticaret Odası'nın, üyelerine hizmet verirken hızlı olması gerektiğini savunan Fahri Ermişler, "Sempatik olmalı, yardımcı olmalı, üyelerinin işlerini zorlaştırıcı değil, kolaylaştırıcı olmalıdır. Odanın giderleri devamlı kontrol altında tutulmalı, şeffaf olmalı, bütçede öngörülmemiş hiçbir harcama yapılmamalıdır. Hatta bunun yanında dışarıdan denetim hizmeti alınmalı ve mali tablolar her yıl sonunda odanın internet sitesinde yayınlanmalıdır. Üyelerin sorunları iyi tespit edilmeli ve çözüm için etkin girişimlerde bulunulmalıdır. Üyelere daha kapsamlı eğitimler ve ücretsiz danışmanlık hizmetleri verilmelidir" dedi.

ÜST DÜZEYDE TEMSİL

Balıkesir Ticaret Odası'nın bundan sonraki süreçte "oyun kurucu" rolü üstlenmesi gerektiğini belirten Ermişler, "Türkiye'nin çeşitli mesleki platformlarında en üst düzeyde temsil edilmeli ve karar mekanizmalarında etkin görevler almalıdır. Dünyada azmiyle ve çalışkanlığıyla tanınan tüccar ve işadamlarımızın yurtdışı faaliyetlerine destek olmalıdır."

"MARKALAŞMAYA ÖNEM VERECEĞİZ"

Üç ay önce bir broşürle üyelere ulaştırılan projelerden bazılarını hakkında da açıklamalarda bulunan BTO Başkan adayı Ermişler, markalaşma konusunda ciddi çalışmalar yapılarak, üyelere bu konuda hizmetler vereceklerini ifade ederek, "Rekabet gücünü artırmak için, araştırma, uygulama, anketler yapacağız ve Balıkesir’in her alanda profilini çıkartıp bunları güncel tutacağız. Odalarımıza gerekli teknolojik altyapıyı sağlayarak, e-oda sitemini hazırlayarak, odalarımızı evrak odası kimliğinden çıkarıp hizmet odası haline gelecektir. Üyelerimize, iş ortaklığı, pazarlama ve ihracat gibi konularda destek verirken ücretsiz tercüme hizmeti vereceğiz" diye konuştu.

"KÖPRÜ OLACAĞIZ"

Balıkesir' deki tüm kurumlarla sürekli birliktelik sağlayarak ortak projelere imza atacaklarını söyleyen Fahri Ermişler, "Bankalarla genel kredi sözleşmelerinin yanında projesi hazırlanmış, sektörel bazda özel kredi anlaşmaları da yapmaya çalışacağız. Üyelerimizi işyerlerinde ziyaret edecek, personel istihdam ederek onların sorun isteklerini meslek komitelerine taşıyacağız. Meslek komitelerimizi çalıştırarak kendi sektörlerinin sorunlarını ve ihtiyaçlarının çözülmesi konusunda çalışmalar yapacağız. Üyelerimize ücretiz mali ve hukuki danışmanlık hizmeti vererek diğer kurumlar ile arasında köprü vazifesi göreceğiz" dedi.

"BALIKESİR BİR BÜTÜN"

Diğer odalarla da sıkı ilişkiler kurarak, Balıkesir'e uygun projeleri diğer odaların da desteğiyle gerçekleştireceklerini açıklayan BTO Başkan adayı Fahri Ermişler, sözlerini şöyle tamamladı:

"Balıkesir’in bir bütün olduğunu bilerek, tüm ilçelerimizle birlikte her platformda ortak hareket edecek yapıyı hazırlayacağız. Bunun da bizi daha güçlü kılacağından eminiz. Biz bu duygularla, iyi niyetimizle ve tüm samimiyetimizle, kararlı ve azimli bir şekilde bu yola çıktık. Bizimle beraber olmak isteyen herkese kapımız ve gönlümüz açık. Küçük olsun bizim olsun demiyoruz. Büyük olsun Balıkesir'in olsun diyoruz. Bize bu yolda destek olacak herkese teşekkür ediyor, son söz olarak biz hazırız diyoruz."

UĞUR, DESTEK İSTEDİ

Turyağ Genel Müdürü İsmail Uğur da 'Balıkesir Değişim Platformu'nun Balıkesir Sanayi Odası başkan adayı olarak çalışmalarda emeği geçen, kendilerine gönül veren herkese teşekkür ettiğini dile getirerek, "2 Mayıs'ta Sanayi Odası seçimlerimiz, 8 Mayıs'ta Ticaret Odası seçimlerimiz var. Tüm bireyleri, şirketleri, gönül veren dostları seçimlerde oy kullanmaya davet ediyorum. Demokratik haklarımızı kullanalım, Değişim Platformuna destek verelim" dedi. > Otağ FIRINCIOĞULLARI

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2013, 18:59

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228