Kurban yaklaştı, hayvanlara dikkat

Hayvancılıkta Türkiye'nin lider illerinden biri durumundaki Balıkesir'de, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde hayvan üreticileri hırsızlıklara karşı uyarıldı. Denetimleri arttıran Jandarma, ilk hırsızları yakalandı.

Kurban yaklaştı, hayvanlara dikkat

Balıkesir'de bir çiftçinin ağılından dört adet küçükbaşy havan çalan iki kişi yakalandı.
Valilikten konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle: 
"Sındırgı İlçesi Emendere Mahallesinde Ş.K. isimli şahsa ait hayvan ağılından (4) adet Küçükbaş hayvanın çalınması olayı ile ilgili olarak yapılan detaylı araştırma ve istihbarat faaliyetleri sonucunda;
Olayın gerçekleştiği gece, olay yerinin yakınlarından iki ayrı aracın geçtiği ve Sındırgı ilçe merkezine gittikleri tespit edilmiştir.
Adli makamlardan alınan talimat doğrultusunda; tespit edilen şüpheli araçlarda yapılan incelemede, küçükbaş hayvan taşındığına dair emareler bulunmuş ve araç hareketlerinin incelenmesi sonucunda Emendere Mahallesinden çalınan küçükbaş hayvanlar Sındırgı ilçe merkezinde O.K. isimli şahsa ait hayvan ağılında bulunarak mağdur Ş.K.'ya teşhis ettirilerek teslim edilmiştir.
Olay şüphelileri A.D. ve Y.D. yakalanarak haklarında yasal işlem başlatılmıştır.
DİKKATLİ OLUN, JANDARMAYI ARAYIN
Kurban Bayramının yaklaşması nedeniyle bölgede benzer hayvan hırsızlığı olayları olabileceği değerlendirilerek vatandaşlarımız tarafından yapılan her türlü ihbar ve şikâyetler Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca titizlikle değerlendirilmektedir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

 

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2018, 02:29

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228