Kurtuluş Destanına ilk fermanın yazıldığı yerde dua

Balıkesir'in kurmay takımı, kurtuluş günü kutlamalarının ardından soluğu Alaca Mescit'de aldı. 41 Bayrak Adamın silahlı direniş kararını alarak Kuva-yı Milliye ateşini yaktıkları yer olan Alaca Mescid’i ziyaret eden Vali, başkan ve vekiller, vatan uğruna şehit düşen kahramanlarımız için dua etti.

Kurtuluş Destanına ilk fermanın yazıldığı yerde dua

BALIKESİR'in düyman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı Kuva-yi Milliye Meydanındaki  renkli görüntülerin yaşandığı etkinliklerle kutlandı.

Vali Ersin Yazıcı, Milletvekili Adil Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, kutlamaların ardından işgale karşı ilk silahlı direniş kararının alındığı mekan olan Alaca Mescid'e gelerek Cuma namazını burada eda etti. 

Balıkesir'in kadın vekilleri Pakize Mutlu Aydemir ile Belgin Gökçe Uygur da, Kuva-yi Milliye alanındaki törenin ardından geldikleri Alaca Mescid Camisinde kahramanlarımızın ruhuna fatiha okudu. Vali Ersin Yazıcı ve Milletvekili Adil Çelik ile birlikte günün anısına fotoğraf çektirdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2019, 15:53

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228