Meteorolojiden son dakika fırtına açıklaması!

Meteoroloji tropik fırtına konusunda bir kez daha uyardı. Balıkesir ve ilçelerinde belediyeler ile kamu kurum ve kuruluşları alarm pozisyonu alarak beklemeye koyuldu. İşte meteorolojiden yapılan son uyarı açıklaması...

Meteorolojiden son dakika fırtına açıklaması!

Meteorolojiden bir kez daha son dakika hava durumu uyarısı geldi.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü etkili olması beklenen tropik fırtına, sağanak yağmur gibi olaylar dolayısıyla son dakika hava durumu uyarısında bulundu.

 Balıkesir'de BASKİ ekipleri gün boyu logorları temizledi.


Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun şu bilgiyi paylaştı:

Bilindiği üzere Ülkemizin kıyı Ege kısımları ile Marmara’nın batısında etkili olması beklenen Tropik Fırtına ile ilgili son değerlendirmeleri sizlerle paylaşmak istiyoruz…

Ülkemizin batı kıyılarını yarın sabah saatlerinden itibaren etkilemesi beklenilen Orta Akdeniz’de oluşan tropik fırtınanın; bugün yapılan son tahminlerde hareket yönünün değişerek, Mora Yarımadası üzerinden Ege Denizi üzerine kadar gelmesi ve şiddetini kısmen azaltarak kuzeye yönelmesi tahmin ediliyor.

Bu sebeple Marmara’nın batısı ve Kıyı Ege’de beklenilen rüzgar şiddeti ve yağış miktarının bir miktar azalması bekleniyor.

Muğla, Aydın, İzmir ve Balıkesir’in batı kıyı ilçeleri, Çanakkale ve Edirne’de Pazar günü rüzgar hızının 70-90 km/saat, yağış miktarının ise m2’ye 50-75 kg civarında gerçekleşeceği, ancak Ege denizinde açıklarda rüzgar hızının 100 km/saat ve üzerinde eseceği, yağışın ise metrekareye 100 kg üzerinde meydana geleceği tahmin ediliyor.

Bu tür fırtınaların, yön ve şiddeti değişebildiğinden Meteoroloji Genel Müdürlüğümüz tarafından anlık olarak takip edilmektedir.

Özellikle çiftçilerimize, denizcilerimize, balıkçılarımız ve bölgedeki vatandaşlarımız ile yetkililere; yaptığımız uyarıları takip etmelerini, dikkatli ve tedbiri elden bırakmamalarını öneriyoruz.
 

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2018, 17:09

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228