Taşerona kadro, kimler başvurabilecek

Taşerona kadro başvuruları bugün başlıyor... Taşerona kadro sınavında neler sorulacak?

Taşerona kadro, kimler başvurabilecek
 Taşeron başvurusu için heyecanlı bekleyiş sona erdi ve bugünden itibaren taşeron başvuruları alınmaya başladı. Yaklaşık 1 milyon taşeron işçisi, taşeron başvurusunun nasıl yapılacağını araştırmaya başladı. Peki taşerona kadro başvurusu nasıl yapılır? Taşeron başvuru evrakları nelerdir? İşte taşeron başvuru formu ve detaylar.


Taşerona kadro başvuruları bugün itibarıyla başladı. Yaklaşık 1 milyon taşeron işçinin büyük heyecanla beklediği kadro başvurusunun başlamasıyla birlikte, kadro başvurularının nasıl yapılacağı, kadro başvurularının ne zaman biteceği ve başvuru evrakları büyük merakla araştırılıyor. Kadrolu pozisyonda çalışmak isteyen taşeron işçileri, başvuruları nereden yapacağını internet üzerinde sorguluyor. Peki Taşerona kadro başvurusu nasıl yapılır? Taşeron başvurusu ne zaman bitiyor? Taşeron başvurusu evrakları nelerdir?

TAŞERONA KADRO BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Taşerona kadro başvurusu için beklenen gün geldi ve yaklaşık 1 milyon taşeron işçisi kadrolu pozisyonda çalışmak için başvurularını yapmaya başladı. Bir yandan da başvuruların nasıl yapılacağı, başvuru için ne gerektiği ve başvuruların ne zaman sona ereceği büyük merakla araştırılıyor. İşte taşeron başvurusunda tüm detaylar...
Taşeron işçiler, çalıştıkları kuruma dilekçe formu ve istenen belgeler ile başvuruda bulunacak. Aşağıdaki başvuru formları doldurularak çalışılan kuruma teslim edilecek ve yapılan başvurular komisyonlar tarafından kabul edilecek.

TAŞERON BAŞVURUSUNDA İSTENEN BELGELER/EVRAKLAR

  • > 5 adet vesikalık fotoğraf,
  • > Emekli ya da yaşlılık aylığı almadığına ilişkin belge,
  • > Adli sicil belgesi (sabıka kaydı),
  • > Varsa, başvuru sahibinin eklemek istediği sertifikalar
  • > Öğrenim durumunu gösterir belge,
  • > En son çalıştığı nitelik evrakları.

TAŞERONA KADRO SÜRECİ NASIL İŞLEYECEK?

1- Taşeron işçiler, istihdam edilecekleri (kadroya geçecekleri) kurumlara başvuru yapacak.2- İşçilerin bilgileri, başvurdukları idareler tarafından elektronik ortama aktarılacak ve sınav süreci başlatılacak.

3- Sınav soruları, çalışanların iştigal ettiği konulardan seçilecek

4- Sınavda başarılı sayılmak için 100 puan üzerinden en az 50 puan almak şartı aranacak

5- Geçiş süreci 90 gün içinde sonuçlandırılacak. Hak sahipleri 2 Nisan geçmeden topluca işçi kadrolarına geçirilecek.

TAŞERONA KADRO SINAV TARİHLERİ

Kadrolu pozisyonda çalışmak için başvurularını gerçekleştirecek olan taşeron işçileri, başvuru sonrasında üç aşamalı olarak yazılı, sözlü ve uygulamalı olmak üzere sınavlara tabi tutulacaktır.

3 Mart ve 22 Mart 2018 tarihleri arasında taşeron işçilere sınav yapılacak. Sınav kuruluna itiraz ise 23 Mart ile 26 Mart 2018 arasında gerçekleştirilecek. Sınavdan başarılı olanlar da 2 Nisan 2018 tarihine kadar kadroya geçmiş olacak.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2018, 20:17

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner222

banner215

banner151

banner206

banner214