TESCİLLİ BİNALARA HİBE YARDIMI

Kültür ve Turizm Bakanlığı, tescilli taşınmazların onarımı için hazırlanmış onaylı projelere 'uygulama yardımı' adı altında maddi yardım sağlıyor.

TESCİLLİ BİNALARA HİBE YARDIMI

Kültür ve Turizm Bakanlığı, tescilli taşınmazların onarımı için hazırlanmış onaylı projelere 'uygulama yardımı' adı altında maddi yardım sağlıyor. Bununla ilgili proje yardımı için 27 Eylül 2013, uygulama yardımı için ise 27 Aralık 2013 tarihine kadar tüm illerde Kültür ve Turizm Müdürlüklerine müracaat edilebileceği bildirildi.

Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Taşınmaz Kültür Varlıklarının Onarımına Yardım Yapılmasına Dair Yönetmelik” çerçevesinde yapılacak hibe yardımıyla ilgili bilgi verildi.

İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Prof. Dr. Abdullah Soykan imzasını taşıyan açıklamada şöyle denildi:

"Kültür ve Turizm Bakanlığınca 15 Temmuz 2005 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 'Taşınmaz Kültür Varlıklarının Onarımına Yardım Yapılmasına Dair Yönetmelik' çerçevesinde; Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu Kararları ile tescil edilen taşınmazların onarımları için proje hazırlanması veya projeleri önceden hazırlanmış ve ilgili koruma kurulunca onaylanmış projelere uygulama yardımı adıyla maddi yardım sağlanmaktadır. 2012 yılı içinde Bakanlığımıza iletilecek olan ve 2013 yılı içinde bu başvurulara yapılacak yardımı değerlendirilecek yardım talep sahiplerinin 2013 için son müracaat tarihleri proje yardımları için 27 Eylül 2013 tarihi; Uygulama yardımı başvuruları için ise 27 Aralık 2013 tarihine kadar ilgili yönetmelikte belirtilen belgelerle birlikte İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne müracaat etmelerinin gerektiği Bakanlığımızca belirlenmiştir. Konu ile ilgili bilgi almak isteyen tescilli bina sahiplerinin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün balikesirkulturturizm.gov.tr internet sitesindeki duyurulan yönetmelikten ayrıca, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün 245 13 35 No’lu telefonunu arayarak yada bizzat gelerek ayrıntılı bilgi alabilirler."

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2013, 11:45

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228