Bu katliamı kim durduracak?

Kepsut ilçesinden geçen Simav Çayı'nda yine yüzlerce balık öldü. Çaydaki balık ölümlerinin nedeni tahliller sonucu belli olacak

Bu katliamı kim durduracak?
Balıkesir'in Kepsut ilçesinden geçen Simav Çayı'nda toplu balık ölümleri yaşandı. Özellikle ilçe girişindeki köprünün ayağında çok sayıda balığın kıyıya vurduğunu gören vatandaşlar  durumu yetkililere bildirdi.
Kepsut Kaymakamı Hasan Gümüşçüoğlu, Simav Çayı'ndaki balık ölümlerinin araştırılması için İlçe Tarım Müdürlüğüne talimat verdi. İlçe Tarım Müdürlüğü çayda araştırma yaparken, Balıkesir İl Tarım Müdürlüğünden gelen bir ekip Simav çayındaki su ve ölü balıklardan numune alarak, İzmir Bornova Veterinerlik Araştırma Enstitüsüne gönderdi.
Daha önceki yıllarda da görülen balık ölümlerinin nedeninin araştırıldığını belirten Kaymakam Gümüşçüoğlu, tahlil sonucuna göre gerekli çalışmayı yapacaklarını açıkladı. Yıllardır Simav Çayı'nda toplu balık ölümlerinin görüldüğünü belirten vatandaşlar ise zehirli atıkların bu ölümlere neden olabileceğini iddia etti. Bu çok amatör balıkçıya kaçak balık avladıkları iddiasıyla binlerce lira para cezası kesildiğini belirten Kepsutlular çayı kirleten kuruluşların ise cezasız kalmasına anlam veremediklerini vurguladı. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228