Cinnet geçiren koca ölüm saçtı

Eşinin 'senden boşanacağım' diyerek evi terketmesi sonrası cinnet geçiren koca, dehşet saçtı.

BALIKESİR'in Erdek ilçesinde tartıştığı eşi Şengül Eğritepe'yi (28) pompalı tüfekle yaralayıp araya giren eşinin eniştesi Hüseyin Sürgit'i (50) öldürdüğü öne sürülen Ferdi Eğritepe (30) tutuklandı.
Babasının gözleri önünde öldürüldüğünü söyleyen Hasan Sürgit, "O anı unutamıyorum. Babamı gözlerimin önünde katletti. Beni de vuracaktı başaramadı" dedi. Yaralanan Şengül Eğritepe'nin kızkardeşi ile kendilerini ölümle tehdit eden Ferdi Eğritepe hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını fakat sonuç alamadıklarını açıkladı.

POMPALIYLA DEHŞET SAÇTI

Erdek'de işlenen cinayette, Yalı Mahallesi'nde yaşayan ve markette su dağıtım işinde çalışan Ferdi Eğritepe, kıskançlık yüzünden tartıştığı eşi Şengül Eğritepe'nin evi terk edip boşanma davası açmasına sinirlenince elini kana buladı. Evli ve 2 çocuk babası olan Ferdi Eğritepe, üç ay önce evi terk edip teyzesi Gülsüm Sürgit'in yanına yerleşen Şengül Eğritepe'yi boşanma davasından vazgeçip eve dönmesi için ikna edemedi. Daha sonra otomobili ile aynı mahallede oturan Şengül Eğritepe'nin yanına giden Ferdi Eğritepe, yol ortasında tartıştığı eşini otomobilinde bulunan pompalı tüfek ile ağır yaraladı, kendisine engel olmak isteyen 2 çocuk babası Hüseyin Sürgit'i ise öldürdü.

Cinayetten sonra polise teslim olan Ferdi Eğritepe cinayeti eşinin ve eniştesinin aşırı tahrik ve hakaretleri altında kaldığını söylediyse de çıkartıldığı nöbetçi mahkemece dün akşam "Adam öldürmek" ve "Adam öldürmeye tam teşebbüs" suçlarından tutuklanarak cezaevine kondu.

BABAMIM ÖLDÜRMESİNİ UNUTAMIYORUM

Ferdi Eğritepe'nin pompalı tüfeğinden çıkan kurşunlarla yaşamını yitiren Hüseyin Sürgit'ün 15 gün sonra askere gidecek olan oğlu Hasan Sürgit, cinayete tanık olduğunu söyledi. Ferdi Eğritepe'nin gözleri önünde babasını öldürdüğünü kendisine de ateş ettiğini belirten Hasan Sürgit, "Ben eve giderken babam ve Şengül abla yolda yürüyordu. Ferdi otomobili ile yanlarına geldi. Yaklaşık 60 metre kadar onları takip etti. Sonra Şengül abla 'senin derdin ne?' diye ona sordu. Aralarında tartışma çıkınca babam yatıştırmak istedi. Otomobilindeki pompalı ile onlara rast gele ateş etti. Babamı kurtarmak için koştuğum sırada bana da bir el ateş etti. Allahtan isabet etmedi. Sonra babam kaldırıldığı hastanede öldü. Ondan davacıyız. Bu acıyı nasıl unutacağım" dedi.Bu arada Şengül Eğritepe'nin ablası Fatma Mercan, Ferdi Eğritepe'nin boşanma davası açan kızkardeşini ve kendilerini üç aydır ölümle tehdit ettiğini, kendisinden savcılığa başvurarak şikayetçi olmalarına rağmen sonuç alamadıklarını söyledi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228