Kafaoğlu'nun bıraktığı koltuğu doldurdu

Balıkesir Altıeylül Belediyesi'nde kurucu başkan Zekai Kafaoğlu'nun Büyükşehir Belediye Başkanlığına geçmesiyle birlikte meclisin yerine seçtiği Hasan Avcı, kısa sayılabilecek sürede Altıeylül sakinlerinin gönüllerini fethetmeyi başardı. Halk Meclisleriyle sorunlarını yerinde dinlediği vatandaşların dertlerine derman olmaya çalışan Hasan Avcı, ilçesinde Zekai başkanın eksikliğini hissettirmiyor.

Kafaoğlu'nun bıraktığı koltuğu doldurdu
Altıeylül Belediyesi Halk Meclisleri’nin ikincisi Gazi Osman Paşa, Yıldız ve Sütlüce Mahallesi muhtarları ve vatandaşlarla gerçekleştirildi. 

Gazi Osman Paşa Mahallesi Gençlik ve Spor Kulübü Çay Bahçesinde yapılan Halk Meclis'nde Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı mahalle temsilcileriyle sohbet etti. Belediyenin çalışmalarını anlattı, vatandaşlardan beklentilerini dinledi. 
Başkan Avcı, konuşmasına önümüzdeki pazar günü 103. yılını kutlayacağımız 18 Mart Çanakkale Zaferinin yıldönümüne dikkat çekerek başlarken duygularını şöyle paylaştı: “Hazreti Allah bizlere bugün çok büyük imkânlar verdiği gibi, çok büyük imtihanlardan da geçirdi. Çanakkale Zaferimizin 103. Yılı. Çanakkale’de yedi düvelle imkânsızlıklar içinde çarpışan atalarımız Çanakkale’nin geçilmez olduğunu herkese gösterdi."  

Halk Meclisi toplantılarıyla ilgili ise Avcı şunları söyledi:  
"Geçen hafta ilkini gerçekleştirdiğimiz Halk Meclislerimizde daha iyi iletişimde olabilmek için çok kalabalık olmamasını tercih ediyoruz. Her ay mahallelerimizde bu şekilde halk meclislerinde bir araya geleceğiz. Bir dahaki sefere başka vatandaşlarımız ile iletişimde olacağız. Burada katılımda bulunan vatandaşlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum.” 

Gazi Osman paşa Muhtarı Şinasi Çağlı ise şunları söyledi:
“Başkanımız geldi ve mahallemizde yapılacak olan hizmetleri anlattı. Talepleri, istenen hizmetleri dinledi. Başkanımız ayağımıza kadar geldi. Bunu nimet bilip derdimizi anlatamazsak sorun bizde var diye düşünürüm. Biz belediyeye yakınız, o yüzden bizde bir sorun yok. Başkanımıza teşekkür ederiz.” dedi. Yıldız Mahalle Muhtarı Faiz Kayacan yapılan bu etkinliği çok faydalı bulduğunu belirtirken “Başkanımıza yardımcı olacağız. Bir sonraki halk meclisine hanımlarımızdan, öğrencilerimizden katılımcıları da getireceğim. Herkes taleplerini, isteklerini dile getirsin.” şeklinde konuştu. Sütlüce Mahalle Muhtarının şehir dışında olması dolayısıyla Halk Meclisine katılan Aza Sabri Özdemir de memnuniyetini dile getirirken “Bizim ayağımıza kadar geldi, bizleri dinledi ve notlarını aldı. Sütlüce Mahallesi adına çok memnun oldum. Bu meclislerin devamını diliyorum. Çok teşekkür ederim başkanıma.”
Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2018, 17:44

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228