Geleceğin starları Balıkesir'den çıkacak

Balıkesir'de gençlere yönelik ‘Karesi Umut Ateşi’ projesi başarıyla sürüyor. Projeye katılan öğrencilerden ikisi güzel sanatlar lisesini kazandı.

Geleceğin starları Balıkesir'den çıkacak

 
(AJANS 10) Balıkesir'de Valilik öncülüğünde İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen; müzik yeteneği olan gençlere yönelik  Karesi Umut Ateşi’ projesi başarıyla sürüyor.
5 Temmuz'da başlayan projede yetenekli gençler Balıkesir Musiki Derneği´nde  Türk Müziği Korosu Şefi Sıtkı Sahil ve Solfej Öğretmeni Nilgün Bulca´dan ders alıyor.
Vali Yılmaz Arslan, Emniyet Müdürü Ömer Aydın’la birlikte öğrencileri ziyaret etti, öğretmenlerden bilgi aldı. Şef Sıtkı Sahil, öğrencilerin çok yetenekli olduğunu, Türk Sanat Müziği'ni de sevip, benimsediklerini  vurguladı. Kursiyerlerden Uğur Sıvacı ve Leyla Demirkesen’in bu kurstaki eğitimleri ve yetenekleri sonucu Kadriye-Kemal Gürel Güzel Sanatlar Lisesi sınavlarını kazandığı ve bu okula gittiği açıklandı.
Vali Arslan,  “Çocuklar, ileride müzisyenliğe meslek olarak devam etmek istersiniz ya da istemezsiniz;  bu sizin bileceğiniz bir konu ama şu eğitimin verilmesinden dolayı ben başta, İl Emniyet Müdürlüğümüz olmak, Balıkesir Musiki Derneğimize, İşkur’a ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'müze buradan teşekkür etmek istiyorum. Bizler bu tür sokakta normal eğitim zamanları dışındaki vakitlerde çocuklarımızın bu tür faaliyetlerle ve etkinliklerle zamanlarını geçirmelerini arzu ediyoruz. İşte Musiki Derneğimizde bunu gerçekleştiriyor. Bu konuda da gerekli imkanlarımız var ve bu imkanları değerlendirmek istiyoruz. Gençlerimizden de bu imkanlardan faydalanmalarını bekliyoruz. Sizlerden isteğimiz okullarınızla eşgüdümlü olarak müzik eğitimlerinize devam etmeniz. Herhangi bir suça karışmamanız ve Türk müziğinin vermiş olduğu o olgunluğu, ağırlığı hayatınıza ve davranışlarınıza yansıtmanız” dedi.
‘Karesi Umut Ateşi’ projesi kapsamında 40 genç eğitim görüyor..Türkiye Odalar Borsalar Birliği(TOBB)  Balıkesir Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurbin Tüfekçioğlu müzik aleti bulunmayan 19 gence keman, bağlama, klarnet, darbuka aldı. Ayrıca proje de bulunan gençler için sosyal ve sportif etkinler yapılıyor. ‘Karesi Umut Ateşi’ projesi 10.12.2010 günü sonuçlanacak..

Vali Arslan, Karesi Umut Ateşi projesine katılan gençlere baklava ikram etti , gençler de mini bir konserle yeteneklerini sergiledi..

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228