Manyas kurtuluşunu kutladı

Manyas’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 88.yıl dönümü çeşitli etkinlikler ile kutlandı

Manyas kurtuluşunu kutladı

Manyas’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 88.yıl dönümü çeşitli etkinlikler ile kutlandı.
İlçedeki ilk tören kamu kurum ve kuruluşlarının Atatürk Anıtına çelenk sunmaları ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra, Manyas Kaymakamı Fatih Ürkmezer makamında tebrikleri kabul etti.
Belediye Başkanı Hasan Kahraman, meclis üyeleri ile beraber Manyas İlçe Jandarma Komutanlığına giderek şükranlarını arzettiler. Kutlama etkinlikleri daha sonra okulların ve vatandaşların katılımları ile Cumhuriyet meydanında, saygı duruşu ve mehret takımı eşliğinde İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. 
Kaymakam Fatih ürkmezer, İlçe Jandarma Komutanı Ütgm. Engin Düşmezkalender ve Belediye Başkanı Hasan  Kahraman öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmasında Manyas Belediye Başkanı Hasan Kahraman “Dün olduğu gibi bugün de bütün bir ulus olarak,ayni birliktelik,dayanışma,sevinç ve gururla dolu olarak bu tarihi günün anısına bir araya geldik.Tarihimizin en şerefli sayfalarından birini yazan milletimizden aldığımız ilham ve güçle bu bayrağı, yeni nesil olarak şimdi de biz taşıyoruz. Manyas’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 88.yıl dönümünü kutladığımız bugünde bütün Dünya!ya mesajımız;barıştır,sevgidir,kardeşliktir.” dedi.
Konuşma sonrası , öğrenciler Kurtuluş günü iler ilgili şiirler okurlarken, Belediye karate takımı gösterisi ,Salur İÖO öğrencilerinin Balıkesir oyunlarını sergilediği halk oyunları gösterisi, Kızıksa İÖO Kafkas ekibi ve Balıkesir Karesi mehteran takımı gösterileri yer aldı. Tören kortej geçişi ile sona erdi. Bu arada şehit ve gazilerimiz için merkez camiinde mevlid-i şerif okutuldu.
> Süleyşman ÖZAYDIN/Manyas

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228